آقای روشنفکر؛ شترسواری دولا دولا نمی شود!
آقای روشنفکر؛ شترسواری دولا دولا نمی شود!

آقای روشنفکر؛ شترسواری دولا دولا نمی شود!

پایگاه خبری امیددنا/شفافیت، کلید واژه‌ای آشناست که در سالهای اخیر به تکیه کلامی برای منتقدان مجلس دهم و به شعاری برای کاندیداهای مجلس یازدهم تبدیل شد.
شعارها و غوغا سالاری های بر سر این طرح برپا شد. مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد و دنا در ایام انتخابات از قافله عقب نماند و خواستار شفافیت نمایندگان بود و سعی داشت خود را نماینده ای صریح و بی پرده معرفی کند.
اما اندک زمانی بعد و با پیش آمدن غائله اعتبارنامه تاج گردون، مهدی روشنفکر و سید محمد موحد، هیچ گونه موضع صریح و روشنی در این رابطه نگرفتند.
اعتبار نامه تاجگردون ،فرصت مناسبی برای شفافیت و تحقق وعده نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی بود ؛اما وی حتی بعد از رد اعتبارنامه تاج گردون ،حاضر به شفاف سازی در این رابطه نبود و در پاسخ سوال 《رأی شما به اعتبار نامه تاجگردن منتخب مردم گچساران و باشت چه بود؟》 کمبود وقت را بهانه کرد.
حال با جدی شدن بحث فیلترینگ شبکه های اجتماعی، بار دیگر وی دچار نوعی تناقض شده است.
و ی عنوان می کند: اولویت مجلس ، کنترل تورم و گرانی و رفع مشکلات معیشتی مردم است.
بنظر میرسد نماینده‌ واقف نیست که ارتباط مستقیمی بین شبکه های اجتماعی و معیشت و درآمد افراد وجود دارد و بواسطه این ظرفیت ها، بخش مهمی از افراد جامعه و بویژه جوانان، امرار معاش می کنند و ظاهرا وی نمیداند بیشتر کسبه، امروز از طریق این فضا ارتزاق می کنند.
در طرح نمایندگان، پیام‌رسان‌‌‌هایی مد نظر قرار گرفته که بیشترین کارکرد را در معیشت مردم دارند و به نظر‌‌‌ می‌رسد این نماینده مجلس، تنها عنوانی را که رسانه‌‌‌ها به این طرح داده‌اند، تکذیب‌‌‌ می‌کند و نه طرحی که درصورت تصویب محدودیت‌‌‌های بسیاری برای استفاده مردم از این پیام‌رسان‌‌‌ها را به وجود خواهد آورد.
بنظر میرسد فرارهای رو به جلو مهدی روشنفکر، کم کم در حال نخ نما شدن است و تا همیشه نمیتوان در شرایط رازآلود، سیاست خود را به پیش برد.در هرصورت طرحی بعنوان 《 فیلترینگ شبکه اجتماعی》 در دستور کار مجلس قرار گرفته است و از بدو مطرح شدن این طرح در رسانه ها با واکنش منفی مردم و بدنه اجتماعی مواجه شده است ؛اما بنظر میرسد از طرفی روشنفکر، توان رویارویی با همفکران خودش را ندارد و از طرفی حمایت از چنین طرح هایی، قائدتا موج منفی را برای وی حداقل در میان جوانان ، به دنبال خواهد داشت.
مساله فیلترینگ شبکه های اجتماعی برای مردم چه به لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ آزادی های حقوقی و رسانه ای از اهمیت بالای برخوردار است . حداقل انتظار آنها این است که مهدی روشنفکر و یا هر نماینده دیگری در مجلس، بصورت شفاف و بدون لکنت زبان موضع خود را عنوان کنند.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : افتونیوز