ظرفیت های نفتی و جوانان بیکار بهمئی/لیکک تاوان بی مسئولیتی مسئولانش را پس می دهد
ظرفیت های نفتی و جوانان بیکار بهمئی/لیکک تاوان بی مسئولیتی مسئولانش را پس می دهد

امید دنا ؛شهرستان بهمئی با وجود ظرفیت های عظیم نفتی هیچ گونه بهره ی عظیم از ظرفیت ها نبرده و جوانان آن چشم انتظار حمایت مسئولان برای توسعه این ظرفیت ها و اشتغال زایی خود در این طرح ها هستند. طی یادداشتی که به پایگاه خبری امید دنا ارسال شد از مسئولان برای توسعه ظرفیت های بهمئی پشنهاد های خوبی ارائه شد

پایگاه خبری امید دنا

امید دنا ؛شهرستان بهمئی با وجود ظرفیت های عظیم نفتی هیچ گونه بهره ی عظیم از ظرفیت ها نبرده و جوانان آن چشم انتظار حمایت مسئولان برای توسعه این ظرفیت ها و اشتغال زایی خود در این طرح ها هستند.
طی یادداشتی که به پایگاه خبری امید دنا ارسال شد از مسئولان برای توسعه ظرفیت های بهمئی پشنهاد های خوبی ارائه شد.
در این یاداشت امده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
متن بنده بعنوان گلایه هایی از مسئولان قدیم و جدید شهرستان بهمئی هست. که شهرستان بهمئی از لحاظ منابع طبیعی و آب و هوایی جز شهرستان های خوب استان کهگیلویه و بویراحمد هست ابتدا خدمت شما عرض کنم که از لحاظ کارخانجات ها و منابع شهرستان بهمئی می‌توانست قطب اقتصادی استان کهکلویه و بویراحمد باشد ولی با عدم پرداخت توجه کافی و نداشتن مسئولان مناسب دارای وصعیت بسیار نامطلوبی هست که همانگونه مشاهده می‌کنید بیشتر جوانان شهرستان بهمئی بیکار و یا در شهرستان های مجاور و شهر های دیگر مشغول به کار هستند، چرا پس از چندین سال شهرستان ما با اون همه پروژه های عطیم ک رونمایی شد هنوز در بن بست کار و اقتصادی قرار دارد، پروژهای عطیمی که نمایندگان پیشین کلنگ زنی کردند لذا از شما درخواست جواب داریم که الان اون طرح های عطیم چی شد؟ چرا هیچ کاری انجام نگرفته و فقط جایگاه های کارخانه ها در معرض دید عموم هست، مگر شهرستان بهمئی جزئی از این استان بزرگ نیست ک درصدی از نفت کشور را تامین می‌کند چرا الان با این اوصاع نابسامان جوانان روبرو باشیم؟
فاز دو پالایشگاه نفت خلیج فارس که در کمتر از ۱۵ کیلومتری شهرستان ما قرار دارد و همه جوانان شهرستان بهبهان در این فاز مشغول بکار هستند و درصد بیکاری جوانان شهرستان بهبهان به حد مطلوبی کاهش یافته، چرا نمایندگان از این فاز که از لحاط مسافت نزدیک شهرستان بهبهان هست و منبع این پالایشگاه ها از منابع شهرستان بهمئی میباشد باید جوانان شهرستان ما بیکار و اخراج شوند. آیا بهتر نبود درصدی از اشتغال این پالایشگاه عظیم را برای جوانان شهرستان گرفته که در حال حاضر جوانان شهرستان بهمئی را اخراج و از اشتغال در این شرکت بازبمانند؟ شما بعنوان نمایندگان و مسئولان شهرستان بهمئی باید به جد پیگیر این مطالبات باشید هر چند ک این قسمت جز استان خوزستان هست، شهرستان بهمئی در فاصله کمتری نسبت ب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تا استان خوزستان دارد، آیا وقت آن نرسیده که یا به مطالبات این شهرستان بپردازید یا آن را از استان کهکلویه و بویراحمد جدا کنید؟
به حق که منتظر شفاف سازی و جوابگویی این مسئله مهم برای مردم شهرستان بهمئی هستیم.

 

(علی جکی پور
دانشجو دکترا بیوشیمی)