اعتراض کارگران شهرداری دهدشت نسبت به حذف حق فنی از حقوق دریافتی
اعتراض کارگران شهرداری دهدشت نسبت به حذف حق فنی از حقوق دریافتی

جمعی از پرسنل شهرداری دهدشت خواهان رسیدگی به حذف حق فنی از احکام کارگری خود هستند.

به گزارش پایگاه خبری امیددنا/ جمعی از کارگرانش هرداری دهدشت با تجمع جلوی اداره کار خواستار رسیدگی به مضووع حذف حق فنی از مزد(حقوق) خود شدند.

این کارگران معتقدند حق فنی در بخشی از حکم حقوقی آنها آمده و ۲۱ سال دریافت کرده‌اند اما با دستور شهردار اسبق(تخشا) این سهم حذف شده است.

کارگران شهرداری دهدشت می‌گویند حق ۱۵ درصدی فنی در کمیته کارگری شهرستان هم مصوب شده بود اما شهرداری زیر بار نرفته است.

یکی از کارگران معترض گفت: طی ۲۰ سال مبلغی تحت عنوان حق فنی به پرسنل پرداخت می‌شد که در دوره مدیریت سابق شهرداری به علت اختلاف شهردار وقت با پرسنل این سهم حذف شد.

ایمان تقوی ادامه داد: شکایت کردیم اداره کار پیگیر قضیه شد ابلاغیه صادر شد که مبلغ با احتساب کسری سال‌های گذشته پرداخت شود ولی متاسفانه آقای کاظمی مدیرکل امور شهری استانداری در آن زمان قبول نکرد.

این نیروی شهرداری تصریح کرد: ما کارگران زیر مجموعه اداره کار و تابع قانون اداره کار هستیم رأی اداره کار مبنی بر پرداخت صادر شده است از شهرداری می‌خواهیم رأی صادره را اجرایی کند.

همچنین خادمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران شهرداری گفت که اداره کار شهرداری را ملزم به پرداخت حق فنی کرده است شهرداری باید این آیتم را در حقوق کارگران لحاظ کند.

علیرضا اتابک که برای بازدید از اداره کار به این محل آمده بود در جمع کارگران شهرداری حاضر شد و دغدغه آنها را پیگیری کرد.

فرماندار کهگیلویه در این خصوص گفت: پرسنل خدوم شهرداری نسبت به حق فنی خود اعتراض دارند و خواهان برقراری این سهم هستند.

فرماندار کهگیلویه گفت: مکاتباتی برای رفع این مشکل خواهیم داشت و برای احقاق حق کارگران همه تلاش خود را بکار خواهم بست.

این مسؤول افزود: طی تماس با مدیرکل امور شهری استان اظهار داشت پیشنهاداتی به اداره کار داشتیم پیشنهاد ۱۵ تا ۲۰ درصد برای حق فنی در حقوق لحاظ شود.

  • نویسنده : میری