۵۰۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در لنده در دست اجراست
۵۰۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در لنده در دست اجراست

دبیر نهاد طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در لنده گفت:۱۹ پروژه عمراین با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی بنیاد علوی در شهرستان لنده در دست اجراست.

مراد مرادپوردبیر نهاد طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در لنده گفت:این طرح ها در بخش های مختلف بهداشت، راه، آب، فرهنگی، عمرانی، توسعه ای و محرومیت زدایی طی سه سال از آغاز فعالیت بنیاد علوی در لنده در دست اجراست.

وی احداث مرکز بستر درمانی لنده، آسفالت راه های روستای و عشایری، ساماندهی مبلمان شهری، بهسازی معابر و احداث بلوار سلامت، اجرای ۶ طرح ورزشی شامل ساخت سالن های چندمنظوره و چمن مصنوعی، اجرای پل موگرمون و احداث سالن اجتماعات را از مهمترین این طرح ها اعلام کرد.

مرادپور بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده طرح‌های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده در ۱۲۷ شاخص در حال اجراست.

وی افزود: ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی از طریق صندوق آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی از نیمه دوم سال ۹۷ تاکنون در این شهرستان پرداخت شد.

مرادی پور اظهارداشت: این میزان تسهیلات در قالب ۸۰۳ فقره تسهیلات به متقاضیان روستایی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: این تعداد فقره تسهیلات در قالب طرحهای کشاورزی و دامداری، صنایع دستی، صنایع تکمیلی، تبدیلی و کوچک و خدماتی پرداخت شد.

مرادی پور میزان اشتغال تثبیت شده از طریق تسهیلات پرداختی صندوق پیشرفت و ابادانی بنیاد علوی را ۴۹۲ نفر اعلام کرد.

وی تعداد صندوق های پیشرفت و ابادانی روستای لنده را ۳۸ صندوق دانست و بیان کرد: تعداد اعضای صندوق ۲ هزارو ۲۳۵ و تعدادخانوارهای عضو یکهزارو ۳۸۵ عضو هستند.

مرادی پور اظهار کرد: با توجه به مزیت های خوب صندوق در زمینه های مختلف بخصوص اشتغالزای درصد مشارکت مردمی در این صندوقها بیش از ۷۸ درصد است.

۴۷ روستای شهرستان لنده تحت پوشش طرح توان افزایی بنیاد علوی هستند.

مرادپور گفت: در بحث بیماری کرونا با همکاری سپاه بیش از ۲ هزار بسته غذایی و سه هزار کارت هدیه بین شهروندان توزیع شده است.

وی اضافه کر: بیش از ۳۰منطقه جغرافیایی زیرمجموعه بنیاد علوی است.

شهرستان کوهپایه ای، گرمسیری و قدیمی لنده به مرکزیت شهر لنده از شهرستان های هشت گانه کهگیلویه وبویراحمد دارای جمعیتی افزون بر ۲۳ هزار نفر در فاصله حدود ۲۷۰ کیلومتری یاسوج مرکز این استان واقع شده است.
شهرستان لنده با پنج هزارو ۵۶۰ خانوار، ۱۰۶ روستا و ۴۱ درصد جمعیت روستایی و ۵۹ درصد جمعیت شهری یکی از شهرستان های محروم کشور به شمار می رود.

  • نویسنده : میری