رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضایی به مناسبت هفته قوه قضائیه از زندان مرکزی یاسوج بازدید و با زندانیان دیدار کردند.

به گزارش امید دنا به نقل از  روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و خبرنگار خبرگزاری میزان، دکتر نگین تاجی در بازدید از بندهای قرآن و پاک، آنچه که حائز اهمیت است در بند پاک، مددجویانی که با کمک مددکاران اجتماعی روی به زندگی پاک نهاده و با حمایت های واحد اشتغال و حرفه آموزشی زندان در آموزش های فنی و حرفه ای و صنایع دستی شرکت نموده که که با خلق آثار گرانبهایی می توانند از هم اکنون صاحب درآمد شوند.

اگر لفظ هنرمند را برای این مددجویان بکار ببریم به بیراهه نرفته ایم، آنچنان با سرانگشتان دست، آثاری را خلق می کنند که قیمت شان در بازار، میلیونی است.

در این بازدید ابتداء دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از اندرزگاههای زندان را بررسی و ضمن ملاقات چهره به چهره با مددجویان وضعیت اشتغال به کار آنان را مورد بررسی قرار دادند، سپس با حضور در محفل انس با قرآن بر روند اجرای فعالیت های فرهنگی و قرآنی نظارت نمودند.

در این بازدید تعدادی از مددجویان مسائل و درخواست های خود را در ارتباط با مسائل قضایی و اجرای احکام بیان داشته و رئیس کل دادگستری استان، دستورات لازم به منظور بررسی درخواست های مطرح شده و ارائه گزارش و اعلام نتیجه به قضات رسیدگی کننده ی پرونده های قضایی منعکس گردید.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه با اظهار اینکه رسیدگی به مسائل و مشکلات زندانیان و توجه جدی به سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندانها در دستور کار است گفت: اصلاح و تربیت مرتکبان جرم از مهم ترین اولویت های دستگاه قضایی است و با توجه به آثار سوء حبس بر زندانی و اعضای خانواده وی، در مواردی که مجرم متنبه گردیده و سیاست های اصلاح و تربیت به نحو مطلوب اجرا شده، جهت پیشگیری از بروز آسیب و انحراف اعضای خانواده ی زندانی، تسریع در بازگشت مجدد زندانی به جامعه، می بایست از نهادهای اصلاحی و ارفاقی به نحو مؤثر و بازدارنده استفاده نمود.

قاض القضات دادگستری استان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان خدوم و زحمتکش زندان های استان تصریح کرد: اجرای سیاست های دستگاه قضایی در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان ها و تأثیر فعالیت های فرهنگی، تربیتی، روانشناسی و مددکاری در اصلاح مددجویان و همچنین افزایش روند اشتغال به کار زندانیان مطلوب می باشد.