مراسم عزاداری عاشورای حسینی امروز همزمان با سراسر کشور در شهر قلعه رئیسی  برگزار شد.

به گزارش خبرنگار امید دنا  مراسم عزاداری محرم و برگزاری آیین های عزاداری به طور سنتی در اقصی شهر  قلعه رئیسی رایج بوده است و در شهر قلعه رئیسی نیز به ویژه در دهه اول محرم و روز عاشورای حسینی عزاداری ها با شور و شوق و شکوه فراوان برگزار می شود.

در شهر قلعه رئیسی، مردم ولایت مدار این شهر ، و سایر نقاط در روز عاشورا در قالب دسته های عزاداری به خیابان ها آمده و تا ظهر این روز برای مظلومیت امام سوم شیعیان جهان به سوگواری پرداختند.

سراسر شهرقلعه رئیسی، دیگر مناطق ظهر عاشورا پر از غم و اندوه بود و مردم این شهر و دیگرروستاها و … به عزاداری می پرداختند و در سوگ شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به سر و سینه زدند.

مردم این دیار  امروز در عزاداری های روز عاشورای حسینی حاضر شدند و با مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به نمایش گذاشتند

مراسم با شکوه روز عاشورای حسینی با حضور گسترده عزاداران و به خصوص  جوانان در مسجد  برکت جامع صاحب الزملن عج همراه بوده و مداحان در این مراسم درباره  واقعه کربلا، شجاعت و فداکاری امام حسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکاس”  مطهری

خبر” ربیعی