بهره برداری از واحد‌های بازسازی شده در مناطق زلزله شده شهرستالن دنا در هفته دفاع مقدس آغاز می‌شود.

به گزارش امید دنا ، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور صبح امروز به شهر زلزله زده سی سخت سفر و از نزدیک روند باسازی خانه‌های تخریب شده را بررسی کرد.
سردارعلی فدوی در این بازدید گفت: در سفر فرمانده سپاه کشور به شهر زلزله زده سی سخت مقرر شد ۲۰۰ واحد از منازل تخریب شده در شهرستان دنا با مشارکت سپاه پاسداران ساخته شود.
سردار فدوی پیشرفت کاری مجموع این ۲۰۰ واحد را ۸۰ درصد اعلام کرد و افزود: در این سفر مقرر شد با تلاش شبانه روزی این تعداد واحد به سرانجام رسیده و با حضور فرمانده سپاه کشور در هفته دفاع مقدس بهره برداری از این واحد‌ها آغاز شود.
وی با بیان اینکه تا مهرماه و پیش از شروع فصل سرما همه ۲۰۰ واحد‌ بازسازی شده در مناطق زلزله زده با مشارکت سپاه پاسداران به بهره برداری می‌رسد، اضافه کرد: زیر بنای این واحد‌ها ۸۵ متر مربع است که برای ساخت و تکمیل هر واحد ۳۶۰ میلیون تومان هزینه می‌شود.
جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه از ۳۶۰ میلیون تومان هزینه شده برای بازسازی هر واحد ۱۶۰ میلیون تومان آن با مشارکت سپاه پاسداران پرداخت می‌شود و بلاعوض است، ادامه داد: از ۲۰۰ میلیون تومان باقیمانده ۵۵ میلیون بلاعوض از سوی دولت و ۱۰ میلیون تومان هم اهدایی ستاد اجرایی فرمان امام است.
وی با بیان اینکه ۸ تن سیمان رایگان به ارزش ۵ میلیون تومان به همه زلزله زدگان از جمله صاحبان این ۲۰۰ واحد تحویل داده می‌شود گفت:۱۳۰ میلیون تومان باقیمانده تسهیلات قرض الحسنه با کار مزد ۴ درصد با دوره باز پرداخت ۱۵ ساله پرداخت می‌شود.
سردار فدوی افزود: صاحبان این ۲۰۰ واحد از مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی هستند که از سوی این دو نهاد حمایتی برای دریافت این تسهیلات و بازسازی منازلشان معرفی شده اند.