سقف گذاری بیش از هزار و صد واحد احداثی در شهرستان دنا

به گزارش امید دنا  معاون عمرانی استاندار در جلسه ستاد بازسازی شهر سی‌سخت با تاکید بر دقت در ساخت و ساز‌ها گفت: ساخت و ساز‌ها با دقت بیشتر اجرا شده تا منازل مقاوم ساخته و تحویل مردم داده شود.
حاجی‌زاده خواستار رفع نواقص در ساخت و ساز‌ها شد و افزود: بنیاد مسکن باید قبل از شروع فصل سرما واحد‌های مسکونی در دست ساخت را تکمیل و به مردم تحویل دهد.
وی خواستار تسریع در بازسازی و تعیمرات مدارس در مناطق زلزله زده سی سخت شد و اضافه کرد: باید زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان دنا که بر اثر زلزله تخریب شدند نیز بازسازی شوند.

معاون عمرانی استاندار در ادامه از صبر و همکاری مردم تشکر کرد و ادامه داد:  با مدیریت استاندار و سایر مدیران  شهرستانی و سایر نهاد ها آب و برق و تلفن برقرار شد و در یک روز بعد از زلزله  گاز آنها متصل شد.
این مقام مسئول به حضور ارگان‌هایی مانند سپاه، نیروی انتظامی در بحث امنیت، راهنمایی و رانندگی ، شهرداری ، هلال احمر اعضای شورا، دادستان ، دادگستری و زیر مجموعه آنها، اصحاب رسانه ، صدا و سیما،  معتمدان منطقه در جریان زلزله دنا اشاره کرد و عنوان کرد:  در روزهای اول زلزله پرونده های زلزله زده ها به سختی جا به جا می شد اما امروز بالغ بر ۱۱۰۰ واحد مسقف شده است.
حاجی زاده با اشاره به اینکه تلاش ها و همت ها همچنان باید بر اتمام واحدهای زلزله زده تا قبل از فرا رسیدن فصل سرما  ادامه داشته باشد، ادامه داد:  در بازسازی مناطق زلزله زده کیفیت بازسازی و سرعت بازسازی نباید  فدای یک دیگر شوند در این راستا باید تا آخرین زمان مسئولیت، مسئولان فعال و تلاش داشته باشند.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه در بحث اعتبارات  بنیاد مسکن و نمایندگان مجلس خصوصا نماینده مرکز استان  سبب افزایش کیفیت در بازسازی دنا شد، ادامه داد: در بحث احداث مدارس نظارت و جدیدت بیشتری شود از طرفی در بحث فنی باید نظارت ها بر ساخت و سازها افزایش پیدا کند.

امام جمعه شهر سی‌سخت هم در این جلسه گفت: نباید کیفیت را فدای فرصت کرد و اعتباراتی که برای ساخت و ساز‌ها و بازسای منازل زلزله زده در شهرستان دنا در نظر گرفته شده باید به صورت صد درصدی تامین و تخصیص داده شود.
حجت الاسلام مصباح نژاد خواستار نظارت بیشتر بر ساخت و ساز‌ها در مناطق زلزله زده شد و افزود: ساخت ساز‌ها باید قبل از شرع فصل سرما به پایان رسیده و واحد‌های مسکونی زلزله زده گان به آنان واگذار شود.