ناتمام ماندن مراسم تحلیف شورای شهر یاسوج
ناتمام ماندن مراسم تحلیف شورای شهر یاسوج

برای چهارمین بار تحلیف منتخبین شورای ششم یاسوج ناتمام ماند.

به گزارش  امید دنا، فرماندار بویر احمد گفت: غیبت عطاء الله دانشی موجب شد تا این نشست به حد نصاب نرسد و مراسم تحلیف شورای شهر یاسوج بعد از کش و قوس های فراوان به فردا موکول شود.
مجید احمدی افزود: براساس قانون اگر مراسم تحلیف شش بار لغو شود، شورا فاقد اعتبار می شود.

وی گفت: بر اساس ماده ۱۷ قانون شورا‌ها مراسم تحلیف به دعوت فرماندار و ریاست وی برگزار و به اعضای شوراها باید ۲۴ ساعت قبل اطلاع رسانی شود و آنها هم حضور یا عدم حضورشان را اعلام کنند.

این در حالی است که وضعیت دو عضو شورای شهر یاسوج هنوز از سوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مشخص نشده است و مراسم تحلیف با حضور ۵ عضو برگزار می شود.

فرماندار بویراحمد علت اصرارش بر برگزاری مراسم تحلیف در غیاب ۲ عضو منتخب شورا را حل نابسامانی‌های خروج مدیریت شهر و شورار از بلاتکلیفی و تسریع در روند بهبود اوضاع عنوان کرد.
هدایت الله امیری رئیس سنی شورا که منتقد تعجیل در برگزاری مراسم تحلیف است می گوید: برگزاری مراسم تحلیف تا مشخص شدن وضعیت ۲ عضو بلاتکلیف شورای شهر یاسوج شایسته و به صلاح نیست وترکیب ۵ نفره شورا حاشیه ساز می شود.

فرماندار بویراحمد هم با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل جدید وزارت کشور ترکیب شورا با حضور دو سوم اعضا قانونی و امکان پذیر است گفت: بر اساس قانون برای ۲ عضو بلا تکلیف شورا تا دو ماه فرصت لحاظ شده تا تعین تکلیف شوند در غیر ان صورت ۲ عضو علی البدل به مدت شش ماه جایگزین می شوند.

منبع صدا و سیما