۳۵۰ فعال فرش در کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت تسهیلات معرفی شدند
۳۵۰ فعال فرش در کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت تسهیلات معرفی شدند

امیرتیمور موسویان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ان اظهار داشت:معرفی فعالان تولید فرش کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت تسهیلات اشتغال در نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم (هفته دولت پارسال تاکنون) نسبت به آخرین سال فعالیت دولت دوازدهم ۱۳۳ درصد افزایش یافته است. وی بیان کرد:این تسهیلات در قالب وام های ۱۰۰ میلیون […]

امیرتیمور موسویان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ان اظهار داشت:معرفی فعالان تولید فرش کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت تسهیلات اشتغال در نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم (هفته دولت پارسال تاکنون) نسبت به آخرین سال فعالیت دولت دوازدهم ۱۳۳ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد:این تسهیلات در قالب وام های ۱۰۰ میلیون ریالی با کارمزد چهاردرصد به تولیدکنندگان فرش در استان پرداخت می شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:در این مدت همچنین ۷۰۰ کارت فعالیت قالی بافی در استان صادر یا تمدید شده است که نسبت به یک سال پیش از آن ۶۱درصد رشد یافته است.

موسویان تاکید کرد:یک ساله گذشته تاکنون ۲ هزار و ۸۳۳ مورد بازرسی از کارگاه های فرش بافی استان برای راستی آزمایی تحقق بیمه فعالان این حوزه انجام گرفته که نسبت به سال پیش از ۹ درصد افزایش نشان می دهد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در این مدت همچنین ۳۹۸ درخواست ثبت سفارش واردات کالا از کشورهای مختلف در استان ثبت شده است.

موسویان با اشاره به اینکه صدور ۲۸ کارت بازرگانی خارجی از یک سال گذشته تاکنون از دیگر خدمات دولت سیزدهم برای انجام تجارت خارجی بوده تاکید کرد:هم اکنون ۵۹ فقره کارت بازرگانی تاجران استان فعال است.

وی همچنین از صدور یا  تمدید پروانه فعالیت پنج هزار و ۷۹۷ پروانه اصناف استان در یک سال گذشته خبر داد