احتضار” موفق به کسب سیمرغ ششمین جشنواره تلویزیونی مستند شد
احتضار” موفق به کسب سیمرغ ششمین جشنواره تلویزیونی مستند شد

مدیرکل صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد گفت: مستند " احتضار" در ششمین جشنواره تلویزیونی صدا و سیما، موفق به دریافت تندیس و دیپلم افتخار به تهیه کنندگی حجت طاهری و عبدالخالق طاهری شد.

به گزارش  امید دنا  امیر رئوف افزود: این فیلم مستند ۷۵ دقیقه‌ای به سفارش صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد و به کارگردانی حجت طاهری تولید شده است.
وی با بیان اینکه تصویربرداری این فیلم مستند در زمستان سال ۹۸ شروع و پاییز امسال پایان یافت، بیان کرد: این فیلم جنگل‌های بلوط زاگرس شامل شهر‌های یاسوج، نورآباد، دهدشت و شهرستان‌های فیروزآباد و نورآباد استان فارس را به تصویر کشیده است.
رئوف هدف از ساخت این مستند را آتش سوزی و قطع جنگل‌های بلوط توسط افراد سودجو و برخی روستائیان به علت نبود نفت سفید و گاز طبیعی عنوان کرد و ادامه داد: این افراد به قاچاق چوب و تولید زغال رو می‌آورند که موجب تخریب این جنگل‌ها شده است.
مدیرکل صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمدی یادآور شد: این مستند نحوه قاچاق چوب توسط افراد سودجو به استان‌های همجوار را به تصویر کشانده است که نشان می‌دهد علاوه بر کمبود جنگلبان، خلاء‌های قانونی برای برخورد با این افراد وجود دارد.
وی با بیان اینکه زیبایی‌های مناطق زاگرس نشین به این جنگل‌های بلوط است، اضافه کرد: امیدوارم مسئولان زنگ خطر درختان بلوط را در این مستند به صورت واقعی ببینند تا بتوانند از خطراتی که در کمین آن‌ها وجود دارد جلوگیری کنند.