حادثه رانندگی در محور یاسوج به بابامیدان یک کشته و پنج مصدوم بر جا گذاشت
حادثه رانندگی در محور یاسوج به بابامیدان یک کشته و پنج مصدوم بر جا گذاشت

رئیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حادثه رانندگی در محور یاسوج به بابامیدان در این استان یک کشته و پنج مصدوم بر جا گذاشت.

جهانبخش وحدت نژاد پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: حادثه انحراف از مسیر و سقوط خودروی پژو ۴۰۵ به دره در ساعت ۱۹:۴۰ دقیقه امروز سوم فرورین به مرکز پیام یاسوج گزارش شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از گزارش این حادثه پایگاه های اورژانس کوشک، دشتروم و آمبولانس پشتیبان به محل حادثه واقع در محور یاسوج – بابامیدان، حوالی پایگاه اورژانس کوشک اعزام شدند افزود: متأسفانه به علت حادثه یکی از سرنشینان خودرو در دم جان باخت و عملیات احیا بی نتیجه ماند.

وحدت نژاد تصریح کرد: مصدومان این حادثه رانندگی توسط آمبولانس های اعزامی به بیمارستان منتقل شدند.

سال گذشته ۱۱۲ نفر بر اثر حوادث ناشی از تصادف کهگیلویه و بویراحمد در محل حادثه جان خود از دست داده اند در حالی که مدت مشابه سال پیش آن۸۸ نفر در سوانح جاده ای استان جان باخته بودند.

وی همچنین از افزایش ۲۱.۳ درصدی شمار مصدومان سوانح جاده ای استان در سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل آن خبر داد و اضافه کرد: پارسال ۱۲ هزار و ۵۴۵ نفر براثر تصادف خودروها زخمی شده اند در حالی که مدت مشابه پارسال ۱۰ هزار ۶۵۸ نفر مصدوم شده بودند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مجموع ماموریت های تصادف های جاده ای استان در سال ۱۴۰۱ را ۹ هزار و ۳۷۲مورد اعلام کرد و گفت: مدت مشابه سال ۱۴۰۰ هفت هزار و ۸۶۳ تصادف در کهگیلویه و بویراحمد امدادرسانی شده بود.