اعلام مهلت استفاده از بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان
اعلام مهلت استفاده از بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان گفت: کارفرمایان متقاضی استفاده از طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای تا پایان مرداد ماه می‌توانند اصل بدهی بیمه‌ای خود را به صورت نقدی پرداخت کنند.

به گزارش امید دنا  مدیرکل تامین‌اجتماعی استان گفت: کارفرمایان متقاضی استفاده از طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای در استان تا پایان مرداد ماه می‌توانند اصل بدهی بیمه‌ای خود را به صورت نقدی پرداخت و یا اینکه براساس توافق با شعب سازمان روش پرداخت اقساطی را انتخاب کنند.
رسول چراغ سحر افزود: اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ۳۵۰ میلیارد تومان از کارفرمایان بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی استان طلب دارد که ۱۵۰ میلیارد تومان آن از بخش خصوصی است.
چراغ سحر بیان کرد: در صورتی‌که برای پرداخت اصل بدهی بیمه‌ای، تعداد اقساط ماهیانه ۱۲ ماه انتخاب شود، کارفرما از صددرصد بخشودگی جرایم برخوردار می‌شود و اگر کارفرما بخواهد در ۱۸ ماه اقساط بدهی خود را پرداخت کند از ۸۵ درصد بخشودگی جرایم استفاده می‌کند و چنانچه تعداد اقساط را ۲۴ یا ۳۶ ماه انتخاب کند به ترتیب از ۷۵ درصد و ۵۰ درصد بخشودگی بهره‌مند می‌شود.
چراغ سحر در مورد شرایط استفاده کارفرمایان از این طرح تاکید کرد: با توجه به برنامه راهبردی دولت سیزدهم در زمینه بهبود شرایط اشتغال، این طرح با محوریت حفظ اشتغال موجود کارگاه‌ها اجرایی می‌شود و کارفرمایانی مشمول استفاده از این تسهیلات خواهند بود که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط بدهی، به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای لیست اسفندماه سال ۱۴۰۱ و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه در دوره تقسیط اقدام کنند.
مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کارگاه‌هایی که بر مبنای لیست اسفند ماه ۱۴۰۱ تعداد بیمه‌شدگان شاغل در آنان کاهش یافته باشد نیز پس از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنان در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط، از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.
وی اظهار کرد: کارفرمایان متقاضی این تسهیلات باید درخواست خود را از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir حداکثر تا تاریخ سی‌ویکم مرداد ماه ثبت کنند، اما بهتر است برای سهولت کار، درخواست خود را به روز‌های پایانی مهلت ذکر شده موکول نکنند.
مدیرکل تأمین‌اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: بعد از توافق با شعب سازمان تأمین‌اجتماعی در زمینه پرداخت اقساطی بدهی بیمه‌ای، چنانچه هر یک از اقساط بدهی‌های تقسیط شده در سررسید مقرر پرداخت نشود، بدهی تبدیل به حال شده و جرایم متعلقه، نسبت به مانده بدهی مطالبه می‌شود و دیگر قابل تقسیط نخواهد بود.
چراغ سحر به کارفرمایان توصیه کرد با توجه به شرایط مالی خود تعداد اقساط را به گونه‌ای انتخاب کنند که بتوانند تمام اقساط بدهی را در موعد مقرر پرداخت کنند.