۱۳ میلیارد تومان وام قرض الحسنه از محل سفر رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
۱۳ میلیارد تومان وام قرض الحسنه از محل سفر رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌ های کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳ میلیارد تومان وام قرض الحسنه در پی سفر رئیس جمهور به استان پرداخت شده که این مبلغ نسبت به استان های همجوار چشمگیر بوده است.

منصور دانش آموز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد جمعیت بسیار کمتری از سایر استان‌ها دارد اما درخواست برای دریافت تسهیلات بسیار بیشتر از برخی استان‌های دیگر است.

وی افزود: هر چه حجم تسهیلات بیشتر باشد از یک‌سو نشان دهنده محرومیت و از سوی دیگر، نشان می‌دهد مسئولان استان فعال‌تر هستند و می‌توانند سهمیه بیشتری از مرکز بگیرند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌ های کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سفر نخست رئیس جمهور به استان ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام ازدواج مصوب شد اما با پیگیری های انجام شده و حمایت های دولت یکهزار و ۱۶۷ میلیارد به متقاضیان پرداخت شده به این معنا که ۴۰۰ میلیارد بیشتر پرداخت شده است.

دانش آموز با اشاره به وام فرزندآوری، عنوان کرد: سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۴۰۱، مبلغ ۸۶ میلیارد تومان بوده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌ های کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تا سه ماه پیش، شرط این وام کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت بوده است اما در حال حاضر این شرط الزامی نیست و افرادی که کارت پایان خدمت یا معافیت ندارند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.