برنامه های عیدغدیر برترین عید اسلام و جشن ولایت علی علیه السلام به خوبی برگزار شود
برنامه های عیدغدیر برترین عید اسلام و جشن ولایت علی علیه السلام به خوبی برگزار شود

برنامه های عیدغدیر برترین عید اسلام و جشن ولایت علی علیه السلام به خوبی برگزار شود

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: برنامه های عیدغدیر برترین عید اسلام و جشن ولایت علی علیه السلام به خوبی برگزار و عظمت و فضیلت آن به خوبی تبیین شود.
سید علی احمدزاده در جلسه ستاد غدیر گفت: اگر جهان بر محور حادثه غدیر پیش می رفت بسیاری از وقایعی که بر بشریت گذشت و انحرافاتی که در صدر اسلام رخ داد پیش نمی آمد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در وقایعی که بعد از حادثه غدیر پیش آمد عدالت جهانی به تاخیر افتاد به اندازه ای که بشر برای برخورداری از این عدالت سال های طولانی است که در انتظار ظهور منجی عالم بشریت است.
احمدزاده بیان کرد: اگر امت اسلام به موضوع غدیر بازگردد و جدی گرفته شود بخشی از مشکلاتی که این روزها کشورهای اسلامی درگیر آن هستند حل و فصل می شود و اوضاع در جهان اسلام متفاوت و دگرگون خواهد شد.
وی بر تبلیغ حادثه غدیر تاکید کرد و گفت: عید غدیر بالاترین جشن شیعیان جهان و پایه و اساس بقیه جشن ها است که برگزاری باشکوه جشن عید غدیر نیازمند کار بیشتر است.
احمدزاده با بیان اینکه احتمالا استان در ایام عید غدیر میزبان دولت باشد، گفت: حضور دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد در این ایام حلاوت و شیرینی غدیر را دو چندان می کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی استان برنامه های متنوع و متفاوتی برای عید غدیر پیش بینی کرده‌اند، گفت: برنامه هایی که دستگاه ها قرار است برگزار کنند خوب و تاثیرگذار است اما نباید از برگزاری جشن های کوچک خانگی هم غافل شویم و تلاش شود غدیر در محافل کوچک خانگی هم جشن گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری جشن عید غدیر در تمام دستگاه های استان یک ضرورت است، گفت: نیازمند برگزاری یک کار فاخر توسط دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان هستیم که نمود اجتماعی ارزشمندی داشته باشد و بیانگر اجتماع مردم شیعه کهگیلویه و بویراحمد در این روز باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری جشن نیمه شعبان در سال گذشته اشاره و عنوان کرد: مردم استقبال خوبی از جشن نیمه شعبان داشتند لذا نظیر برنامه ای که در میلاد منجی عالم بشریت(عج) برگزار شد در عید بزرگ شیعیان نیز برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه از برنامه ها و جشن های عید غدیر حمایت می کنیم، افزود: دستگاه های فرهنگی هم در شب عید غدیر و هم در روز عید برنامه داشته باشند و مردم را در یک نقطه از شهر مانند پارک ولایت گرد هم بیاورند و به این وسیله جشن غدیر بزرگ و باشکوه برگزار شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: متولیان به این موضوع توجه داشته باشند که جشن ها باید با حفظ الگو و معیارهای دینی و شرعی برگزار شود، ضمن اینکه سخنرانان و علمای برجسته برای پرداختن به موضوع غدیر و تبیین این عید بزرگ شیعیان به استان دعوت و از سخنرانی ها بهره برداری دینی شود.
احمدزاده با تاکید بر اینکه از برنامه ها و جشن های عیدغدیر در تمام مناطق استان حمایت می کنیم گفت: همه دستگاه های دولتی برای باشکوه تر شدن جشن عید غدیر پای کار باشند و موکب های ستاد بازسازی عتبات عالیات و بخش خصوصی برای ارائه خدمات بهتر به مردم در جشن روز عید غدیر در نقاطی که جشن پیش بینی شده برپا باشند.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشن عید غدیر در تمام مناطق استان گفت: هفته بعد از عید غدیر روز مباهله است که روز مهمی برای امت اسلام است و این روز باید گرامی داشته شود.
در ادامه دستگاه های فرهنگی به ارائه برنامه های خود برای هر چه بهتر برگزار شدن جشن عید غدیر در استان پرداختند.