مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی در مسجد صاحب الزمان برگزار شد
مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی در مسجد صاحب الزمان برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی در مسجد صاحب الزمان برگزار شد سید علی احمد زاده در مراسم بزرگداست هفته قوه قضائیه و سالروز شهید مظلوم ایت الله شهید بهشتی اظهار داشت: قوه قضائیه از اول انقلاب تاکنون مسیری پرافتخار را طی کرده ک و قدردان تلاش همه کارکنان آن هستیم. […]

مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی در مسجد صاحب الزمان برگزار شد

سید علی احمد زاده در مراسم بزرگداست هفته قوه قضائیه و سالروز شهید مظلوم ایت الله شهید بهشتی اظهار داشت: قوه قضائیه از اول انقلاب تاکنون مسیری پرافتخار را طی کرده ک و قدردان تلاش همه کارکنان آن هستیم.

استاندار کهگبلویه و بویراحمد با اشاره به حادثه هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی، افزود: این حادثه ظاهراً یک فاجعه بود و غم و اندوه را برای ملت بزرگ ایران به دنبال داشت اما برکاتی که هفت تیر به دنبال داشت در تاریخ بی نظیر است

وی تصریح کرد: شهید بهشتی سند ماندگار قوه قضائیه است و هنوز گنجینه‌های شخصیتی ایشان برای همه ناشناخته است.

وی گفت: خدمت به مردم با جلب همکاری اقشار مختلف جزو اهداف دولت است

وی ادامه داد: آیت الله بهشتی سرمایه عظیمی برای کشور بود و شهادتش موجب حفظ سرمایه های ارزشمندی برای نظام شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فضیلت های زیارت امام حسین (ع) گفت: درصورتی که برای ما امکان نباشد از نزدیک حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را زیارت کنیم باید از دور فضیلت زیارت را از دست ندهیم.

سید علی احمدزاده با بیان اینکه در روز عرفه روز جبران برای آمرزش و بخشش گناهان است، گفت: دعا در این روز برای دیگران پذیرفته می شود در جامعه ای که نسبت به همدیگر دغدغه وجود داشته باشد جامعه به سمت رشد و تعالی حرکت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید قدر روز عرفه دانسته شود، گفت: در ایام و روزهای خاص دعا پذیرفته و گناهان آمرزیده می شود.

احمد زاده با بیان اینکه منصب قضا منصب حساس و مهمی است، گفت: منصب قضا از آن پیامبر و ائمه معصوم است و در زمان غیبت که ما اعتقاد داریم ولی فقیه جانشین معصوم است در این حوزه ها نقش آفرینی می کنند.

او افزود: از شئون رهبری قضاوت و ولایت است زیرا در جایگاه جانشینی امام معصوم است، رئیس دستگاه قضا از سوی ولی فقیه صادر می شود و به اذن شرعی در این جایگاه حکم صادر می شود،و جایگاه قضات رفیع و دارای شأن و منزلت است.

نماینده ارشد اجرایی دولت با بیان اینکه در حکومت جمهوری اسلامی مسئولان باید تلاش کنند عادل باشند، گفت: قاضی در جامعه باید عادل باشد و تفاوتی قائل نباشد و بزرگ و کوچک نکند و اگر واجد شرایط رای نباشد نمی تواند رای صادر کند.

وی تصریح کرد: قاضی در لبه پرتگاه اگر الگوی او حضرت علی علیه السلام و عدالتش باشد، حکم و رای او در جامعه افتخار می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با تبریک هفته قوه قضاییه به همه قضات استان گفت: رکنی از امنیت به قوه قضاییه وابسته است و با اجازه به نیروهای ضابط امنیت برقرار می شود.