استاندار کهگیلویه و بویر احمد خواستار اصلاح مسیر یاسوج-شیراز شد
استاندار کهگیلویه و بویر احمد خواستار اصلاح مسیر یاسوج-شیراز شد

استاندار کهگیلویه و بویر احمد حادثه تصادف روز جمعه در مسیر یاسوج به شیراز و جان باختن پنج نفر از هم استانی‌ها را دردناک خواند و از اداره کل راه و شهرسازی خواست در حدفاصل گردنه دشت روم تا پلیس راه چند تقاطع غیرهمسطح و گذرگاه فرار برای خودروهای عبوری احداث کند.

سید علی احمدزاده  در نشست شورای ترافیک با اشاره به حادثه تلخ روز جمعه محور یاسوج به شیراز، اظهار کرد: کل طراحی این منطقه باید تغییر کند تا شاهد چنین حوادث تلخی در محورهای استان و داغدار شدن خانواده‌ها نباشیم.

وی با بیان اینکه حادثه دردناک روز جمعه که بر اثر آن پنج نفر از اعضای یک خانواده کشته شدند، قلب همه را به درد آورد، اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی چند تقاطع غیرهمسطح در محور یاسوج به شیراز حدفاصل گردنه دشت روم تا پلیس راه و چند گذرگاه فرار در این مسیر طراحی و اجرا کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: باید طرح جامع راه‌های استان برای کاهش تلفات در جاده‌ها ارائه شود تا شاهد حوادث تلخ رانندگی در جاده‌های استان نباشیم.

احمدزاده در عین حال با اشاره به حضور دستگاههای اجرایی در این حادثه اظهار کرد: در حادثه غم انگیز اخیر همه دستگاه‌ها پای کار بودند و ۲ نفر از معاونین استانداری و مدیرکل بحران و سایر متولیان در محل حادثه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در نشست یکشنبه آینده استانداران با هیات دولت وضعیت راه‌های استان را پیگیری خواهم کرد، گفت: انتظار می‌رفت متولیان امر که از شرایط این مسیر مطلع بودند قبل از وقوع این حادثه تمهیدات لازم را به کار می‌گرفتند.

مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویر احمد از ادارات زیرمجموعه راه و شهرسازی خواست تا زمان اصلاح جاده، تقاطع غیرهمسطح از گردنه دشت روم تا پلیس راه ایجاد کنند و برای این کار اعتبارات لازم را اختصاص دهند

 

احمدزاده با بیان اینکه اگر دستفروشها نبودند،آن شرایط را نداشتیم، ادامه داد: پلیس راه نباید اجازه دهد جلوی پلیس راه یاسوج به شیراز میوه فروشان و دست فروشان مستقر شوند و در جلوی پلیس راه تابلوی توقف ممنوع نصب کند.

استاندار کهگیلویه و بویر اخمد اضافه کرد: طبق اعلام راه و شهرساری راه‌های استان ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که انتظار می‌رود اداره کل راه و شهرسازی استان طرح جامع راه‌های استان را برای ارائه به دولت آماده کند.

وی تاکید کرد: ۲۲ کیلومتر تونل در استان وجود دارد و باید مطالعه تونل یاسوج به دشت روم توسط راه و شهرسازی و راهداری اجرا شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خواست طرح جامع نقاط حادثه خیز را ارائه کند گفت: با وجود اینکه ۲ هزار میلیارد ریال برای رفع نقاط حادثه خیز در استان اختصاص داده شد اما همچنان شاهد تلفات رانندگی در راههای استان هستیم.

احمدزاده تصریح کرد: محور پاتاوه به دهدشت در کمتر از ۲ هفته دیگر به صورت رسمی افتتاح می‌شود، در ۱۰۰ متر از این محور شاهد معارضاتی هستیم که کسانی ذی حق هستند حقشان داده شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ درصد تصادفات استان در کمربندی یاسوج رخ می دهد خواستار ایمن سازی این مسیر از سوی اداره کل راه و شهرسازی شد.