انتقادخطیب موقت جمعه چرام از وضعیت گرانی واختلاف قیمت دربازاروآژانس های شهری
انتقادخطیب موقت جمعه چرام از وضعیت گرانی واختلاف قیمت دربازاروآژانس های شهری

به گزارش امیددنا، حجت الاسلام مجتبی فرهمند در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر چرام با اشاره به اینکه از ۶ تیر ماه تا ۱۲ تیر ماه هفته حقوق بشر آمریکایی را داریم گفت: حقوق بشر از بزرگترین دروغ‌های دولت آمریکا و زشت‌ترین شوخی‌ها با ادراک جامعه بشری است. امام جمعه موقت چرام افزود: […]

به گزارش امیددنا، حجت الاسلام مجتبی فرهمند در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر چرام با اشاره به اینکه از ۶ تیر ماه تا ۱۲ تیر ماه هفته حقوق بشر آمریکایی را داریم گفت: حقوق بشر از بزرگترین دروغ‌های دولت آمریکا و زشت‌ترین شوخی‌ها با ادراک جامعه بشری است.

امام جمعه موقت چرام افزود: این دروغ بزرگ قرن معاصر ابزار و بستر و زمینه ای کار آمد برای دخالت غیر قانونی آمریکا در نقاط مختلف جهان را فراهم ساخته است.

وی ادامه داد: جدید ترین نقض حقوق بشر در خود آمریکا همین هفته قبل اتفاق افتاد، جایی که یک پسر بچه ده ساله به دلیل ترس از مأمورین پلیس در خانه را دیر باز کرد، مأموران به این کودک ده ساله دستبند زدند و دستگیرش کردند، این تنها یک نمونه و قطره ای از نقض حقوق بشر در خود آمریکا هست.

فرهمند با بیان اینکه در عرصه بین الملل یک عالمه روسیاهی و نقض حقوق بشر در پرونده شیطان بزرگ دیده می شودعنوان کرد: از بمب گزاری ها و سوقصد به جان رهبری عزیز تا شلیک به هواپیمای مسافربری و بمباران شیمیایی سردشت و صدها جنایت دیگر تنها گوشه ای از نقض حقوق بشر در دنیاست.

وی با بیان اینکه شنبه ۱۰ تیر ماه روز آزادسازی شهر مهران قهرمان در عملیات کربلای ۱ و روز صنعت و معدن است، گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب در رابطه با دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در جنگ و چه بعد از آن مقام معظم رهبری می‌فرماید انقلاب اسلامی تمامیت ارضی و حفاظت از مرزها را که آماج تهدید جدی دشمنان قرار گرفته بود ضمانت کرد و معجزه پیروزی در جنگ ۸ ساله و شکست رژیم بعثی و پشتیبانی آمریکایی، اروپایی و شرقیش را رقم زد.

امام جمعه موقت چرام افزود: آن روز در عرصه میدان مقاومت، شیر بچه‌های دفاع مقدس چنان خوش خدمتی به ملت شریف ایران کردند که تا روز قیامت بر تارک تاریخ درخشان خواهد بود و اما امروز مدیران دولت انقلابی خصوصاً در امر صنعت و معدن که مدیریت بازار و تنظیم بازار را به عهده دارند باید فقط و فقط به فکر مردم و معیشت مردم باشد.

فرهمند ادامه داد: از وضعیت گرانی و اختلاف در قیمت‌ها تا وضعیت رهن و اجاره املاک همه و همه باید به نفع مردم رقم بخورد و این کمترین انتظار از مدیران صنعت و معدن در کشور و استان و شهرستان هست، ما خادم این مردم هستیم واین افتخار اول و آخر ماست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه سه‌شنبه ۱۳ تیر ماه سالروز میلاد امام هادی علیه السلام است، گفت: ضمن عرض تبریک باید بگویم از وجود امام هادی (ع) ارثیه معرفتی بسیار مهمی برای ما یادگار مانده است، یکی زیارت جامعه کبیره که یک دوره امام شناسی است و دوم زیارت غدیریه که یک دوره کامل امیرالمومنین شناسی است.

فرهمند با اشاره به اهمیت شناخت و تبیین غدیر، افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم فرموده‌اند ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما یعنی امام زمان (عج) نیازمند یک محتوا و نرم‌افزار بسیار جامع و دقیق است که این نرم افزار همان گفتمان غدیر می باشد.

وی با بیان اینکه جهان امروز دچار بحران مدیریت است، عنوان کرد: جهان اسیر طواغیتی است که ملت‌ها را به سوی پرتگاه بی‌هویتی می‌کشاند و تک نسخه سعادت بشر در ساحت فردی و اجتماعی و در ساحت جهانی همین گفتمان غدیر است که امام هادی (ع) به زیبایی آن را در زیارت غدیریه مرقوم فرموده است.

فرهمند در بخش پایانی سخنانش گفت: ۱۴ تیر ماه روز شهرداری و دهیاری‌ها است که ضمن عرض تبریک این روز خدمت همه عزیزان زحمتکش و خدوم در این دو نهاد در شهرستان و تقدیر ویژه از شهردار محترم به جهت تلاش شبانه روزی برای خدمت به مردم و کارکنان خدوم این نهاد از مشکلاتی که مردم مراجعه می‌کنند وضعیت آژانس‌ها و ساماندهی تاکسیرانی در سطح شهر است.

وی با بیان اینکه بعضی آژانس‌ها از سر ظهر به بعد جوابگوی تلفن جهت سرویس دهی نمی‌باشد، افزود: وقتی امتیاز آژانس داده می‌شود یعنی باید شبانه روزی در خدمت مردم باشند.

انتهای پیام/