کارخانه آرد و نشاسته یاسوج که در حال حاضر با ظرفیت ۵۶ درصد فعالیت دارد تا دو ماه آینده به ظرفیت ۱۰۰ درصدی می رسد.

ابراهیم غلامی افزود: قرار است در مرحله اول کارخانه آرد تا دوماه آینده از ظرفیت ۵۶ درصد به ظرفیت ۱۰۰ درصد برسد همچنین در مرحله های دوم، سوم و چهارم هم واحد‌های نشاسته، گلوکز و درنهایت خوراک دام وارد چرخه تولید شوند که پیش بینی می شود این مرحله تا ۱۸ ماه تکمیل شود.
وی ادامه داد: با تکمیل کارخانه آرد و نشاسته یاسوج برای بیش از ۳۰۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود.
در این جلسه همچنین نماینده ولی فقیه در استان هم گفت: با توجه به وضعیت استان از لحاظ بیکاری، رونق این کارخانه به توسعه استان کمک شایانی می کند.
آیت الله حسینی افزود: در شرایط فعلی اگر دولت بخواهد چنین کارخانه‌ای احداث کند هزاران میلیارد تومان اعتبار نیاز است؛ بنابراین احیا و رونق این کارخانه بزرگ تا حد زیادی از هدر رفت بیت المال جلوگیری می‌کند.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این جلسه گفت: امیدواریم هر چهار خط تولید کارخانه راه اندازی شود و به همراه افزایش درآمد استانی، اشتغال هم بهبود یابد.
عسکری ادامه داد: ظرفیت تولید این کارخانه ۳۰۰ تن در شبانه روز بوده و در زمینی به مساحت یک هکتار در ورودی جاده سروک واقع شده است.
مواد اولیه این کارخانه به علت قرار گرفتن در نزدیکی سیلوی ذخیره گندم یاسوج، به راحتی و بدون هزینه زیاد برای حمل و نقل تامین می شود.
گفتنی است، آیت الله رئیسی در سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم احیای کارخانه آرد و نشاسته یاسوج تأکید زیادی کرده و گفته بود اگر هلدینگ اقتصادی کوثر نمی تواند این کارخانه را به وضعیت مساعد خود برساند اداره آن را به دست نهاددیگری بسپارد.