دفاع مقدس؛ آبروی عظیم برای انقلاب در دنیا است
دفاع مقدس؛ آبروی عظیم برای انقلاب در دنیا است

دفاع مقدس؛ آبروی عظیم برای انقلاب در دنیا است چرا که شاخصی برای جلوه کردن ملت ایران به‌عنوان ملتی قدرتمند و تصرف‌نشدنی، عامل افزایش استحکام و نفوذ جمهوری اسلامی در دنیا، افزایش‌دهنده جاذبه انقلاب برای سایر ملت‌ها و پذیرش آرمان‌های جمهوری اسلامی توسط سایر ملت‌ها شد.

به گزارش امیددنا، حجت الاسلام سید نورالله افشار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر چرام گفت: یکی از دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس، تولید معارفی ناب در قالب وصیت‌نامه شهدا است.

امام جمعه چرام افزود: این وصیت‌نامه‌ها، هم بازتاب بصیرت وصف‌ناپذیرِ شهدا و هم نورافکن دلهای تاریک است و عصاره آن‌ها درس خسته نشدن در ادامه راه انقلاب و نترسیدن از ورود در میدان است.

وی با بیان اینکه تربیت جوانان؛ فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی است و حماسه دفاع مقدس در این تربیت، نقشی بسیار عظیم دارد، ادامه داد: حفظ و تقویت روحیه انقلابی، علوّ مقامات و مراتب انسانی، تجربه موفق رویت امداد الهی مترتب بر یاری حق، اثبات برتری اقتدار معنوی بر عوامل مادی، تبدیل سلول‌های تنگ و شکنجه‌بار به بهشت معنوی آزادگان و در نهایت کسب تجربه تعیین‌کننده بودن ایمان در پیروزی یا شکست، همه و همه باعث شد عطر و شمیم معنویت از درخشان‌ترین خاطرات دفاع مقدس و همچنین تغذیه‌کننده معنویت و ایمان برای نسل‌های آینده باشد.

 

افشار به تداوم مقتدرانه انقلاب اسلامی و الگوگیری سایر ملت‌ها اشاره کرد و گفت: دفاع مقدس؛ آبروی عظیم برای انقلاب در دنیا است چرا که شاخصی برای جلوه کردن ملت ایران به‌عنوان ملتی قدرتمند و تصرف‌نشدنی، عامل افزایش استحکام و نفوذ جمهوری اسلامی در دنیا، افزایش‌دهنده جاذبه انقلاب برای سایر ملت‌ها و پذیرش آرمان‌های جمهوری اسلامی توسط سایر ملت‌ها شد.

وی افزود: مجاهدت‌های دفاع مقدس؛ نه تنها الگوی مبارزان جبهه مقاومت اسلامی است، بلکه به عنوان پرچم گفتمان نوین اسلامی باعث افزایش صدور فرهنگ انقلاب، زنده شدن احساس استقلال و هویت اسلامی در جوامع اسلامی و حتی شور و نشاط دعوت اسلامی در اروپا، و تعلیم درس همیشگی برای همه جوانان غیور دنیا با سرفصل اثبات نتیجه‌بخش بودن مقاومت و صبر انقلابی گردید.

افشار ادامه داد: از این رو جنگ هشت‌ساله را می‌توان مقدمه ورود به فتوحات جهانی دانست.