انتقادخطیب جمعه سوق ازوضعیت نگران کننده بهداشت در کشتارگاه‌ها وعدم وجوددامپزشک دراین شهر
انتقادخطیب جمعه سوق ازوضعیت نگران کننده بهداشت در کشتارگاه‌ها وعدم وجوددامپزشک دراین شهر

متاسفانه در شهر سوق که آمار زیادی در دامپروری دارد ولی فاقد دکتر دامپزشک است انتظار می‌رود از مسئولان استانی برای حل این معضل چاره‌ای بیندیشند مردم باید برای مشکلات دام‌هایشان مسافت زیادی را طی کنند تا دارو بگیرندو از طرفی نظارت بهداشتی در کشتارگاه‌ها در سطح شهر و بخش وجود ندارد.

به گزارش امیددنا؛ حجت الاسلام مهدی کیانی اصل خطیب جمعه سوق بیان کرد:بیش از یک هفته از استعفای فرماندار و قبول استعفای آن می‌گذرد ولی برای یک شهرستان بزرگ با این همه جمعیت و بخش‌های بزرگ زیبنده نیست که نه فرماندار مشخص شده باشد و نه کسی به عنوان سرپرست معرفی شده باشد از جناب آقای استاندار انتظار داریم با توجه به اینکه در سال انتخابات هستیم و حساسیت ویژه در شهرستان کهگیلویه وجود دارد یک فرماندار انقلابی با روحیه جهادی، شایسته متعهد کاردان و بدون از اعمال نظرهای سیاسیون انتخاب شود تا مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

وی گفت:روز دامپزشکی را داریم دامپزشکی از طریق سلامت دام که نقش زیادی در تامین نیازهای غذایی کشور دارد فرآورده‌های دامی و مبارزه با بیماری‌های دامی و قابل انتقال بین انسان و حیوان خدمات راانجام می‌دهد.

نظارت بهداشتی و شرعی بر لاشه دام و طیور در کشتارگاه‌ها و نظارت بهداشتی بر اماکن تولید توزیع و استحصال فراورده‌های خام دامی یکی از مهمترین وظایف حاکمیتی دامپزشکی در حوزه ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی و تامین امنیت غذایی است متاسفانه در شهر سوق که آمار زیادی در دامپروری دارد ولی فاقد دکتر دامپزشک است انتظار می‌رود از مسئولان استانی برای حل این معضل چاره‌ای بیندیشند مردم باید برای مشکلات دام‌هایشان مسافت زیادی را طی کنند تا دارو بگیرندو از طرفی نظارت بهداشتی در کشتارگاه‌ها در سطح شهر و بخش وجود ندارد.

حجت الاسلام کیانی اصل بیان کرد:هفته نیروی انتظامی را به همه جان برکفان امنیت کشور تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم و سلام و درود می‌فرستیم به شهدای مدافع امنیت مسئله نیروی انتظامی یک مسئله اساسی و مهم است اگر ضروریات زندگی بشر را در چند فصل خلاصه بکنیم فصل عمده آن امنیت است به فرمایش امام صادق علیه السلام مردم به سه چیز نیاز دارند امنیت عدالت رفاه امنیت که نباشد هیچ چیز نیست نیروی انتظامی باید پناه دل های خائف وترسان و جان‌هایی که احساس تهدید می‌کنند باشد وجود نیروی انتظامی باید اساس امنیت را در بیننده به وجود بیاورد این شان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است.

استقرار نظم و تامین امنیت و آسایش عمومی از وظایف مهمی است که قانون اساسی به عهده نیروی انتظامی گذاشته است پلیس وظیفه دارد با اقتدار کامل در جامعه در ایجاد امنیت تلاش می‌کند شعار هفته نیروی انتظامی شهروند قانون مدار وپلیس خدمتگزار است این شعار گویای این واقعیت مهم است که این نعمت و موهبت عظیم اجتماعی از سوی خداوند متعال وقتی نصیب یک ملت می‌شود که این دو رکن تامین کننده امنیت در کنار هم قرار گیرند(قانون مداری مردم_خدمتگزاری پلیس).

مصر دروازه ورود به قاره آفریقا هست
عادی‌سازی روابط با مصر قطعا به ضرر رژیم صهیونیستی است و می‌تواند زمینه را برای همکاری بیشتر گروه‌های فلسطینی مهیا سازد. موضوعی که علاوه بر منافع ایران، به نفع جهان اسلام و مسأله اول آن یعنی فلسطین است.
اتحاد امت اسلام؛ راه‌کار تمام موفقیت‌ها
رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام مطالب مهمی را مطرح فرمودند:
از جمله احساس خطر قدرت‌های زورگو از تعالیم قرآن کریم، علت طراحی‌های آنها برای اهانت به این کتاب الهی

فراخوان سران و سیاستمداران کشورهای اسلامی و صاحبنظران و نخبگان جهان اسلام به تفکر بر روی این پرسش

اتحاد کشورهای اسلامی و اتخاذ خط مشی واحد در مسائل اساسی، راه مقابله با دخالت آمریکا و قدرت‌های زورگو

بشارت تحقق وعده «موتوا بغیظکم» قرآن در خصوص رژیم صهیونیستی

قمار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، مانند شرط‌بندی روی اسب بازنده‌ی محکوم به باخت

روز ملی کاهش بلایای طبیعی
با توجه به اینکه کشور ایران انواع زیادی از حوادث موجود شناسایی شده در جهان را تجربه کرده و همه ساله بر اثر وقوع حوادث طبیعی و غیر مترقبه خسارت و تلفات جانی و مالی بسیاری را متحمل می شوند لذا آمادگی کامل مسئولان برای مقابله با بلایای طبیعی و کاهش خسارت آن ضروری است.

شایع ترین حوادث طبیعی در ایران عبارت است از زلزله،سیل،خشکسالی،فرونشست زمین،افات محصولات کشاورزی،دامی و آتش سوزی جنگلها است .

ایران جزء ده کشور بلاخیز،ششمین کشور زلزله خیز و چهارمین کشور سیل خیز در جهان است.

شناخت وقایع طبیعی به پیش بینی ،پیشگیری،و تقابل منطقی با راهکارهای موثر ممکن خواهد بود