نیروى انتظامى از عوامل اصلی ایجاد امنیت در ایران اسلامی است
نیروى انتظامى از عوامل اصلی ایجاد امنیت در ایران اسلامی است

اصلاح قوانین توسط مجلس شورای اسلامی در راستای اقتدار نیروی انتظامی و برخورد با مخلان نظم و امنیت از خواسته های جدی است.

به گزارش امیددنا، حجت الاسلام سید نورالله افشار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر چرام گفت: برخى از نیازها براى همه نوع بشر است و نمى‌توان گروهى را از آن مستثنى كرد.

 

امام جمعه چرام با بیان اینکه سه چیز است كه همه مردم به آن‌ها نیاز دارند، افزود: امنیّت، عدالت و آسایش در راس همه ی نعمت ها ،نعمت امنیت است.

وی ادامه داد: بدون امنیت، نه خوراك لذّتى مى‌بخشد، نه خانواده اُنسى ایجاد مى‌كند و نه شغل و درآمد فایده‌اى مى‌دهد.

افشار با بیان اینکه امنیت، متعلّق به همه است، گفت: نیروى انتظامى از عوامل اصلی ایجاد امنیت در ایران اسلامی است.

وی افزود: در همین چندین ماهه سال ۱۴۰۲بیش از پنجاه شهید از نیروی مقتدر انتظامی تحویل اسلام و انقلاب شد و این سند خدمت گزاری به امنیت مردم است.

امام جمعه چرام با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند نیروی انتظامی

مظهر حاكمیّت جمهورى اسلامى است، افزود: یعنى جزو وظایف جمهورى اسلامى این است كه در جامعه امنیت ایجاد كند.

وی ادامه داد: اصلاح قوانین توسط مجلس شورای اسلامی در راستای اقتدار نیروی انتظامی و برخورد با مخلان نظم و امنیت از خواسته های جدی است.

افشار عنوان کرد: با اطلاع عرض می کنم بسیاری از فرزندان ما در نیروی انتظامی انسان های مومن ،اهل توجه به نماز اول وقت،سال خمسی و پرداخت خمس مال و رعایت حلال و حرام الهی هستند.که باید به این مقدار بسنده نکنند و روحیه معنویت گرایی بیش از این تقویت شود.

وی افزود: نکته و تذکر که باید توجه کرد ،نیروی انتظامی فرزندان و برادران ما هستند در موقع حوادث ، ایجاد نظم وامنیت، همکاری لازم را با این عزیزان داشته باشیم و تمرد در مقابل مجری قانون از خویش نشان ندهیم.

افشار در بخش دیگری از خطبه های این هفته گفت: چندین سال است مردم سرفاریاب مشکل آب شرب دارند و مردم نسبت به این موضوع اعتراض و گلایه دارند.و در این چندین ساله بارها امام جمعه محترم فعلی و سابق فریاد زدند اما توجه کافی نشد.

وی افزود: اخیرا امام جمعه محترم سرفاریاب درددلی دلسوزانه کردند اما متاسفانه به مذاق مدیرعامل آب و فاضلاب خوش نیامده است.

افشار عنوان کرد: آقایان مسول شما که شعار مهاجرت معکوس از شهر به روستاها را سر می دهید ابتدا امکانات اولیه مثل آب شرب مردم را حل نمایید.سپس چنین شعاری دهید.

امام جمعه چرام گفت: مدیرعامل محترم آب و فاضلاب، شما یک روز با خانواده در سرفاریاب زندگی کنید تا نگرانی مردم سرفاریاب را درک کنید.

آقایان محترم انقلاب متعلق به همین پابرهنگانی است که امام‌جمعه ی محترم مظلومیت آنها را بیان کرد.

این ادبیات در نامه بر خلاف مشی و سیره دولت انقلابی آیت الله ریسی بود.

وی عنوان کرد: دلسوزانی که این نامه را دیدند از نوشتار آن تعجب کردند.به جای حضور در بین مردم و درک مشکل آنها شروع به جواب دهی در فضای مجازی کردی که این کار قشنگ نبود.

وی با بیان اینکه چندین بار توسط امام جمعه محترم سرفاریاب دعوت شدید اما تا حال جواب دعوت ایشان توسط شما محقق نشده است، افزود: از این تریبون شما را دعوت می کنم و یک روز سر زده در سرفاریاب حضور پیدا کنید تا مشکل مردم را متوجه شوید.

قطعا منابع شهرستانی برای حل مشکلات اینچنینی محدود است و باید با اعتبارات استانی دیده شود.

افشار ادامه داد: حرف برای گفتن بسیار هست ،فعلا به همین مقدار بسنده می کنم و منتظر اقدام عملی آب و فاضلاب استان می مانم.