استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ارتباط با کشورهای خارجی به خصوص همسایگان ایران رویکرد حوزه اقتصادی و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان باشد.

به گزارش امید دنا  و به نقل از  روابط عمومی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، سیدعلی احمدزاده در دیدار رئیس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان گفت: راهکاری جامع برای مدیریت و فعالیت های حوزه بازرگانی استان و ورود به بازارهای خارجی بخصوص کشورهای همسایه تدوین و اجرا شود. 

استاندار به تلاش برای جبران عقب ماندگی حوزه بازرگانی استان تاکید کرد و اظهار داشت: باید تلاش کرد تا فرصت‌های جدیدی برای ارتباط میان استان با دیگراستان های کشور و کشورها خارجی ایجاد شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: مسئولین حوزه اقتصادی، صاحب نظران حوزه تولید، صنعت و دانشگاهی براین باورند که عقب ماندگی حوزه تجارت و بازرگانی استان با استفاده از ظرفیت نخبگانی، صنعتگران، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و دانش بنیان قابل جبران است.
وی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم تا عقب ماندگی حوزه بازرگانی و تجارت استان جبران شود، تاکید کرد در حوزه  اقتصادی باید تیم اقتصادی قوی، کارآمد و چابک داشته باشیم و از تجارب تجار استان های همجوار و برخوردار نیز استفاده کنیم.
استاندار با بیان اینکه، بخشی از مشکلات و کمبودهای حوزه اقتصادی استان جنبه طبیعی، شرایط جغرافیایی و تاریخی داشته و بخشی  کم توجهی بوده تاکید کرد: ارتباطات با خارج ضروری است اما باید هدفمند بوده و این ارتباط با کشورهای همسایه در اولویت باشد.
احمدزاده ضرورت برقراری این ارتباط را  استقرار دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان دانست و گفت: حوزه اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اتاق بازرگانی بستر لازم برای استقرار دفتر نمایندگی امور خارجه در استان را فراهم کنند.

استاندار بیان کرد با استقرار دفتر نمایندگی وزارت خارجه که پیگیر آن هستم می توان ارتباط با سفرای کشورمان در کشورهای خارجی را برقرار کرد و پیگیر کارهای تجاری و سرمایه گذاری شد.
استاندار تاکید کرد در حوزه اقتصادی هدف اصلی استان صادرات باشد و جذب سرمایه گذار و برای این مهم باید مطالعه شده با برنامه، هوشمندانه و عاقلانه عمل کرد و محور اصلی نیز کشورهای همسایه از جمله کشور عمان می تواند باشد.
احمدزاده بر تدوین برنامه زمانبندی شده و جامع با افق میان مدت و دراز مدت برای حوزه بازرگانی و تجارت استان تاکید کرد و اظهار داشت: کار و فعالیت های بخش خصوصی و دولتی در هم تنیده است و باید با هماهنگی، انسجام و همکاری به این اقدامات پرداخته شود.
استاندار به کسب آموزش ها و مهارت ها در حوزه تجارت، بازرگانی و صادرات تاکید و خاطرنشان کرد: داشتن دانش، علم و تجربه در حوزه تجارت، واردات و صادرات بسیار مهم و کارساز است که نباید از آن غافل شد.
وی یادآور شد: برای فرصت های گردشگری با تنوع اقلیمی و شرایط خوبی که استان دارد، می تواند از این طرفیت ارزشمند برای جذب گردشگر خارجی به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس بسترسازی کرد.
استاندار به پای کار بودن و فعالیت بیشتر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان تاکید کرد و گفت: تیم مدیریتی و اعضای این اتاق با رویکرد نو فرصت‌های جدیدی برای ارتباط  با کشورها به خصوص همسایگان ایران ایجاد کند و این مهم از رویکردهای اصلی ما باشد.