استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه در حوزه کتاب و کتابخوانی، محتوا محوری یک اصل مهم است که باید تقویت شود گفت: هم‌ افزایی دستگاه‌ها فرهنگی و نهادهای فعال در حوزه کتاب موجب ارتقای کتاب و کتابخوانی می شود.

به گزارش  امید دنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت هفته کتاب و آیین پایانی کتاب سال گفت: خداوند در قرآن به این دلیل به قلم سوگند خورده که آنچه به وسیله قلم و برگرفته از اندیشه نوشته می شود بسیار ارزشمند است.

احمدزاده با تاکید بر اینکه باید به دنبال راهکارهایی باشیم که کتاب و کتابخوانی به حرکت و فرهنگ عمومی تبدیل شود اظهار داشت در این خصوص محتوا محوری مدنظر باشد تا با ایجاد انگیزه، علاقه و عادت به کتابخوانی سرانه کتاب و کتابخوانی بهبود یافته و توسعه یابد.
استاندار با بیان اینکه تمرکز روی فواید مطالعه، کتاب و کتابخوانی مهم است، عنوان کرد: کتاب و کتاب خوانی همزاد فرهنگ و تمدن کهن ایران و ایرانی بوده و در فرهنگ دینی و اسلامی ما نیز از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.
احمدزاده عنوان کرد در منابع دینی ما تاکید فراوانی بر فرهنگ مطالعه و کتاب شده و سیره علما و بزرگان دین، همواره بر کتاب و توصیه به مطالعه کتاب بوده چرا که تاثیر گذار در هدایت، پیشرفت و تعالی جامعه بشری است.
احمدزاده با بیان اینکه، بهترین کتاب، کتاب قرآن؛ کتاب خدا است؛ قرآن به عنوان راست ترین و رساترین سخن برای هدایت انسان هاست خاطرنشان کرد: قرآن کتاب چشمه علم و نور هدایت برای بشریت است و مطالعه آن بهترین راه نیل به دانایی و فضیلت می باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ایرانیان در زمینه نوشتن کتاب سابقه طولانی و کهنی دارند، گفت: طی سال های اخیر هنرمندان و نویسندگان زیادی هم از استان کهگیلویه و بویراحمد کتاب های فاخر و ارزشمندی را تالیف کرده اند.
وی با اشاره به آمار ۸۰۰ نفری نویسندگان استان که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می شود، گفت: آثار زیادی از نویسندگان استان در حوزه شعر و ادبیات به چاپ رسیده است.
وی عنوان کرد: حوزه ای که بیش از همه نیازمند توجه است پرداختن به فرهنگ قوم لر بوده و می‎‌طلبد در این خصوص کتاب و آثار زیادی جهت آشنایی با فرهنگ قوم لر به چاپ برسد.
احمدزاده تاکید کرد در کنار چاپ کتاب های کاغذی کتاب های دیجیتالی مورد توجه باشد و نباید این حوزه مورد غفلت و فراموشی قرار بگیرند.
در این مراسم نویسندگان برتر استان معرفی و با اهداء هدایایی از آنها تقدیر به عمل آمد.