اسناد توسعه کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار رونمایی شد.
اسناد توسعه کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار رونمایی شد.

اسناد توسعه کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار رونمایی شد.

به گزارش امید دنا و به نقل از  روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به رونمایی از اسناد توسعه استان گفت: سند چشم انداز و نظریه پایه و توسعه استان پس از هفت ماه کار فشرده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهیه شده است که امیدواریم خروجی این اسناد منجر به توسعه کهگیلویه و بویراحمد شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: مدیران دستگاه های اجرایی در یک بازده زمانی یک ماه فرصت دارند این اسناد را مورد مطالعه قرار داده ونظر خود پیرامون آن را ارائه دهند تا پس از نهایی شدن برای سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال و در اختیار دولت قرار گیرد تا راهبرد استان در همه حوزه ها باشد.
وی برنامه محور بودن را ضرورت اصلی و مهم فعالیت ها اجرای و میدانی دانست و تصریح کرد: یکی از ایراداتی که در استان وجود دارد این است که کمتر برنامه محور هستیم و اینکه برنامه مشخصی نداریم که در چه نقطه ای قرار داریم و قرار است به چه نقطه ای هم برسیم.
احمدزاده با تاکید به اینکه سیاست گذاری ها در استان با توجه به برنامه هفتم توسعه باشد، گفت در این سیاست گذاری ها دقیق مشخص شود که چه کارهایی انجام شود و در چهار سال اول دولت سیزدهم کارها به کجا ختم شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برنامه های تحولی و توسعه ای برای استان تاکید کرد که به زودی یاسوج به نخستین مرکز استان هوشمند تبدیل می‌شود و سیستم جاده سازی هوشمند و کارها دانش بنیان باشد.
احمدزاده با بیان اینکه ما در محرومیت زدایی مصمم هستیم با اشاره به اینکه در دو ساله دولت مردمی آیت الله رئیسی اعتبارات خوبی به استان اختصاص داده شده است، گفت: برای رفع مشکل راه های ارتباطی مناطق محروم زیلایی و سیلاب و کلوار اعتبارات خوبی اختصاص دادیم تا راهداری اقدامات لازم در این محورها را انجام دهد.
وی تاکید کرد: راه های روستایی مناطق محروم و دورافتاده استان هر چه سریعتر به نتیجه برسند تا در زمان بارش برف و باران شاهد انسداد این محورها و قطع ارتباط روستاها نباشیم.
احمدزاده بیان کرد: راهداری در ساخت پل شهید طیب، پل رودسمه و پل رود مارون اقداماتی خوبی انجام داده و پیشرفت فیزیکی طرح ها رضایت بخش و قابل قبول است اما در مارگون و لنده که حجم محرومیت ها بالا است نیازمند کار بیشتری هستیم.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی در حوزه راه روستایی اختصاص یافته گفت: اعتبار اختصاص یافته منجر به تحول در این حوزه ها شود و مردم باید اقدامات ایجاد شده و تحولات در حوزه های راه و سایر حوزه را به عینه مشاهده کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو ساله دولت مردمی آیت الله رئیسی ۲۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار وارد استان شده است که این میزان اعتبارات به غیر از اعتبارات مسئولیت اجتماعی و سایر ردیف ها است.