استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسترسازی برای حضور باشکوه و گسترده در انتخابات اسفند ماه تکلیف همه مدیران است.

به گزارش امید دنا  و به نقل از  روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده روز چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: فضای استان آرام آرام به سمت انتخابات پیش می رود لذا مدیران دستگاه های اجرایی مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق و ترغیب کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: حضور در پای صندوق های رای یک تکلیف است که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند.
وی تصریح کرد: هر فردی برای خود بینش و دیدگاه سیاسی دارد اما هیچ مدیرکلی، معاون مدیرکل، مدیر شهرستانی، فرماندار و معاونین فرماندار و بخشداری حق سوگیری سیاسی به نفع هیچ یک از کاندیدای انتخاباتی را ندارد.
احمدزاده عنوان کرد: امکاناتی که در اختیار مدیران است حاکمیتی است و هیچ فردی حق ندارد از آنها به نفع یا علیه کاندیدای انتخابات استفاده کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: قبلا تذکرات لازم در خصوص عدم سوگیری مدیران کل، معاونین مدیرکل، مدیران شهرستانی، فرمانداران، معاونین فرماندار و بخشداران در انتخابات پیش رو را داده بودیم و اگر چناچه در فضای مجازی و یا حقیقی به نفع نامزد انتخاباتی خاصی تبلیغ کند قطعا با آنها برخورد خواهد شد.

 

احمدزاده گفت برای مثال پروژه ای قرار است در شهرستانی افتتاح یا کلنگ زنی شود، نماینده مردم در مجلس می تواند در آن برنامه حضور داشته باشد ولی مدیران و فرمانداران در برنامه های تبلیغاتی نمایندگان کنونی و نامزدهای انتخاباتی حق حضور و تبلیغ ندارد.
وی با تاکید مجدد مبنی بر عدم سوگیری در انتخابات آینده گفت: دستگاه های نظارتی کاملا بر عملکرد مدیران اشراف دارند، ضمن اینکه هیات تخلفات انتخابات و بازرسی استانداری مدیران را رصد می کنند که گزارشاتی در همین خصوص مورد بررسی و رسیدگی قرار می گیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: حتی اعضای هیات اجرایی انتخابات نیز حق سوگیری به نفع هیچ کاندیدای انتخابات را ندارند و اگر فردی از اعضای هیات اجرایی سوگیری کرد باید کنار گذاشته شود و از اعضای علل البدل یا معتمدین باقی مانده در هیات اجرایی استفاده شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد در زمان برگزاری انتخابات تمام امکانات دولتی و شرکت های وابسته به دولت برای برگزاری  انتخاباتی باشکوه در اختیار ستاد انتخابات قرار گیرد

  • نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی امید دنا
  • منبع خبر : امیددنا