مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد گفت: همه محورهای مواصلاتی این استان اعم از اصلی، فرعی و راه های روستایی به جز گردنه بیژن باز و تردد به خوبی در جریان است.

حمید رضا پیمان جو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: تنها با هماهنگی مدیریت بحران استان گردنه بیژن در جاده ارتباطی سی سخت به پادنا و سمیرم استان اصفهان به دلیل بارش سنگین برف و جلوگیری از بروز ریزش بهمن و ایمنی مسافران به صورت موقت مسدود شد.

وی بیان کرد: گردنه بیژن، منطقه ای سخت گذر در مسیر بین استانی روستای نورآباد از توابع پادنای سمیرم تا شهر سی سخت مرکز شهرستان دناست که در ایام سردِ سال، به بیش از سه متر می رسد و موجب ریزش بهمن می شود.

طول این مسیر، از انتهای روستای نورآباد سمیرم تا سی سخت ۲۰ کیلومتر است که ۱۲ کیلومتر در حوزه استان اصفهان و هشت کیلومتر در حوزه کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

پیمان جو تصریح کرد: هم اینک همه نیروهای راهداری در راهدارخانه های ثابت و سیار به حالت آماده باش درآمده اند و تاکنون نیز مشکلی در مسیرهای ارتباططی گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ راهدار با ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد برای خدمات رسانی به مردم به حالت آماده باش درآمده است.

پیمان جو اضافه کرد: نیاز است با توجه به ادامه بارش این سامانه بارشی شهروندان از سفرهای غیرضروری به جد خوداری کنند.

وی گفت: مردم در صورت تردد از محورهای مواصلاتی با توجه به شدت سامانه بارشی از زنجیر چرخ و وسایل گرمایش همراه خو داشته باشند.

چهار هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن آسفالت شده است.

حدود ۵۲ درصد راه های روستایی استان آسفالت شده و ۴۸ درصد دیگر باقی مانده است.

۲۰۳ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۹ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و پنج کیلومتر راه فرعی و مابقی روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.