طبق اعلام معاون پیشگری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، یک جوان آمر به معروف و ناهی منکر در یکی از باغ رستوران های آبشار یاسوج مورد ضرب و شتم فروشندگان مشروبات الکلی قرار گرفت و راهی بیمارستان شد.

سید عیسی حسنی روز دوشنبه ضمن تاکید بر حمایت قاطع دستگاه قضایی از آمران به معروف بدنبال دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، گفت: این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و اطلاع رسانی می شود.

وی افزود: فعالان حوزه عفاف و حجاب و آمران به معروف همواره در حمایت قانون هستند و با هتاکان به این افراد در هر جایگاه و مسندی مطابق ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر برخورد خواهد شد.

حسنی ادامه داد: به محض وقوع هر گونه حوادث اینچنینی دادستان ها و روسای حوزه های قضایی دادگسری استان توجیه هستند و با گزارش ستاد امر به معروف و نهی از منکر و یا آمر به معروف پرونده به شعبه ویژه ارجاع و به صورت ویژه و خارج از نوبت بررسی می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن حضور در بیمارستان و پیگیری روند درمان فرد ناهی از منکر (مضروب) اظهار کرد: متاسفانه در شامگاه روز یکشنبه مقارن با ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۲ یکی از نیروهای ناهی از منکر با مشاهده افرادی که به صورت آشکارا در حال مصرف و فروش مشروبات الکی در آبشار یاسوج بودند احساس تکلیف کرد و پس از تذکر لسانی مورد ضرب و جرح قرار گرفت.

او بیان کرد که ضارب نیز دستگیر شده است.

حجت الاسلام حمزه پیش قدم افزود: این فرد ناهی از منکر جهت درمان به یکی از مراکز درمانی شهر یاسوج منتقل شد. هم اینک حال عمومی این فرد مساعد و معاینات پزشکی در حال انجام است.

وی عنوان کرد: ضاربان با همکاری نیروهای انتظامی دستگیر و با دستور قضایی در بازداشت هستند.

حجت الاسلام پیش قدم، از پیگیری جدی موضوعات قضایی در حیطه امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و ‌تصریح کرد: به هیچ عنوان از حقوق آمران به معروف و ناهیان از منکر کوتاه نخواهیم آمد.

 

، در ماه جاری نیز در پنجمین طرح پاییزه ارتقاء امنیت اجتماعی در کافه باغ های شهر یاسوج هشت لیتر مشروبات الکلی، یک حلقه وافور، ۲۰ گرم مواد مخدر تریاک و پنج سلاح سرد قمه و چاقو در باغ های آبشار یاسوج کشف شد و دو دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف شدند و سه باغ تفریحی متخلف پلمب و به هفت باغ دیگر نیز تذکر کتبی داده شد.