باید بررسی کنیم کدام گلوگاه امکان زودتر به بهره برداری رسیدن برخی از پروژه ها وجود دارد تا آن را زودتر احداث نماییم.

پایگاه خبری امید دنا

علی داوودی مهر در بازدید از پروژه آبرسانی به ۴ شهر کهگیلویه بزرگ و۳۵۰روستای حومه با ضرورت پیگیری و نظارت از طرح های در حال اجرا گفت:تلاش داریم با تغییرروند، وضعیت پروژه ها را بهبود بدهیم و این کار را با فراهم کردن بستر پروژه و باجلسات ستادی آغاز کردیم.

داوودی مهر تاکید کرد:در این طرح آبرسانی باسامانه انتقالی ۸۰کیلومتر با افق جمعیتی حتی ۲۵۰هزار نفری در ۱۵ سال آینده شاهد تنش آبی نخواهیم بود.

وی تنش آبی در دهدشت و سوق را مهم خواند و بر اولویت بندی انتقال آب به این دو شهر تاکید نمود.

داوودی مهر قرارداد اولیه این طرح را ۱۷۵میلیاردتومان عنوان کرد.

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به پیشرفت ۲۲درصدی طرح آبرسانی، آن را ناکافی بیان کرد و افزود: مشکلات اعتباری و نوسان قیمت ها و همچنین معارضات در این زمینه نقش دارند.

داوودی مهر ادامه داد:باید بررسی کنیم کدام گلوگاه امکان زودتر به بهره برداری رسیدن برخی از پروژه ها وجود دارد تا آن را زودتر احداث نماییم.

وی تصریح کرد:در پروژه آبرسانی دهدشت غربی با ۲ خط انتقال آب مارون از سرشاخه ایدنک انجام می شود که با توجه به ۵هزار اراضی تحت پوشش در فاز اول آب ۲هزار هکتار از آنها را تامین کنیم.

وی خاطرنشان کرد:در برنامه زمانبندی بااجرای ۳۰درصدسامانه انتقال را به ثمر میرسانیم.

داوودی مهر گفت:باید استقبال بیشتری شود ومردم همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با تشکر از مدیران در سطح ملی با اشاره به تامین آب دیشموک و اتصال آن به پروژه ۴شهر گفت:آبرسانی به دیشموک در بخش تحت فشاربه زودی اغاز میشود.

وی اختصاص اعتبار به طرح های آبی در این شهرستان ها را روبه رشد عنوان کرد و گفت: درسال جاری در کهگیلویه بزرگ ۹۰میلیارد تومان اعتبار تصویبی داریم.

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد اخذ سهم تخصیص کهگیلویه بزرگ از رودخانه مارون از زیر حوزه دریای عمان و خلیج فارس را اتفاق مهمی دانست که برای اولین بار در طول تاریخ روی داده است.

داوودی اظهارکرد:اتفاقات خوبی در حوزه اب کهگیلویه در راه است وعزم همکاران شهرستانی واستانی نیز پیگیری مجدانه تا حصول نتیجه و بهره برداری از این طرح ها می باشد.

  • نویسنده : ویسی
  • منبع خبر : خبر دنا