شهرستان کهگیلویه دارای توانمندی‌های زیادی است شهر تاریخی بلادشاپوردارای تاریخ و تمدن کهنی است که باید به آن ببالیم و شهیدان و سرداران بزرگی داریم که باید بعنوان الگو به آنها ببالیم جاذبه‌های گردشگری بکر که تاکنون مورد توجه قرار نگرفتند.

پایگاه خبری امید دنا 

علیرضا اتابک امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران در سالن اتاق اصناف دهدشت اظهار داشت: شهرستان کهگیلویه از گذشته برچسب محرومیت به خود گرفته که سزاوار نیست.

فرماندار کهگیلویه تغییر نگاه از کهگیلویه را نیازمند کمک رسانه‌ها دانست و گفت: این شهرستان نخبگانی دارد سزاوار این نیست که از محرومیت و رنج و بدبختی مردمش سخن گوییم.

وی تصریح کرد: رسالتی که ما داریم این است که نگاه‌های تحقیرآمیز و نگاه‌های نامهربانانه به کهگیلویه را تغییر دهیم.

اتابک گفت: اولین قدم این است که از سیاه‌نماییدر حق کهگیلویه بپرهیزیم و باید این نگاه در کهگیلویه تغییر کند.

اتابک از اصحاب رسانه به خط مقدم‌ مبارزه با نگاه محرومیت و نتوانستن در کهگیلویه نام برد و گفت: رسانه باید این امید را در جامعه تزریق کند که کهگیلویه می‌تواند تغییر کند.

وی در ادامه گفت: شهرستان کهگیلویه دارای توانمندی‌های زیادی است شهر تاریخی بلادشاپوردارای تاریخ و تمدن کهنی است که باید به آن ببالیم و شهیدان و سرداران بزرگی داریم که باید بعنوان الگو به آنها ببالیم جاذبه‌های گردشگری بکر که تاکنون مورد توجه قرار نگرفتند.

اتابک گفت: ایستایی برای مردم ایجاد کنیم تا در کمال آرامش مانند گذشته حرف‌هایی در خطه جنوب داشته باشند.

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: دولت کارهای خوبی انجام داده پروژه‌های بزرگی وجود دارد که اگر پیگیری و دنبال شوند شهرستان از بن‌بست و تنگنا رها خواهد شد.

وی با بیان اینکه رسالت خبرنگاران سنگین است ادامه داد:  در یک خبر چند سطری رسالت نهفته نیست بلکه صاحبان فکر و اندیشه باید بیداری و فرهنگ سازی ایجاد کنید جوانان پرسشگر و مطالبه‌گر تولید کنید.

اتابک با تاکید بر گام برداشتن رسانه در جهت ارتقای شهرستان اظهار داشت: دنبال تعییر نگاهنامهربانانه به کهگیلویه هستیم  البته برای این کار لازم است سیستم اداری هم پای کار بیاید.

وی به ضعف‌های سیستم اداری اشاره کرد و گفت: نگاه روزمرگی و فرتوتی از دستگاه‌ها رخت بربندد که برای همه این فرایندها برنامه لازم است.

اتابک با بیان اینکه آبرسانی پایدار چهار شهر یک چشم انداز ۴۰۰ ساله را تضمین می‌کند، افزود:آبرسانی به دشت‌ها باید در مدار قرار گیرد راه‌های ارتباطی باید تعریف شده در تراز راه‌های کشوری باشند و عمران، توسعه و مبلمان شهری در حق مردم باشد.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه پروژه‌ها باید برای مردم خروجی مثبت داشته باشد، گفت: خبرنگاران هر جا دیدند پروژه تکراری و بی هدفی که برای مردم سود ندارد در حال اجرا است اعلام کنند ما تعطیل می کنیم.

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی خدمات نظام و دولت تأکید کرد و افزود: دولت هزینه می‌کند چرا مدیر نباید اطلاع‌رسانی کند؟خدمات نطام باید به مردم گفته شود.

در پایان این مراسم از 30 خبرنگار خبرگزاری‌ها و سایت‌های شهرستان تجلیل به عمل آمد.

  • نویسنده : ویسی
  • منبع خبر : فارس