فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه نظام و دولت خدمات خوبی در شهرستان انجام داده است و نباید نادیده گرفته شود، گفت: اما مطالبات به حق مردم در فراخور نظام باید پیش رود و برخی مشکلات نباید با گذشت این همه سال همچنان در این شهرستان پررنگ باشند.

پایگاه خبری امید دنا:

علیرضا اتابک امروز در دیدار جمعی از مردم چاروسا اظهار داشت: مشکلات همه مناطق شهرستان را متناسب با همه ایلات و طوایف می‌بینیم و در دستور پیگیری قرار می‌دهیم.

به گزارش امیددنا،فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه نظام و دولت خدمات خوبی در شهرستان انجام داده است و نباید نادیده گرفته شود، گفت: اما مطالبات به حق مردم در فراخور نظام باید پیش رود و برخی مشکلات نباید با گذشت این همه سال همچنان در این شهرستان پررنگ باشند.

وی با اشاره به دغدغه مردم این منطقه برای جاده ارتباطی، با اشاره به اینکه شهرستان هنوز در زیر ساخت‌ها مشکلاتی دارد که نیازمند اصلاح است، مانده است تصریح کرد: دغدغه جاده الان نباید وجود داشته باشد.

اتابک گفت: در یکی از بازدیدها متوجه شدم پل دارگنجی ۱۲ سال است نیمه تمام رها شده است! نباید این طور باشد.

وی افزود:این مطالبات مسئولیت‌های سنگینی است که باید برای هر کدام برنامه و وقت و هدف گذاشت تا به نتیجه برسند.

فرماندار کهگیلویه از اجرای چندین پروژه تحول‌ساز در شهرستان خبر داد و گفت: سد آبریز با چشم‌انداز تعریف شده آینده خوبی برای شهرستان خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت:سد آبریز ۳۰ هزار هکتار از اراضی چرام و دهدشت را از سرچشمه آب مارون کامل پوشش می‌دهد که هم برای دولت سودآوری دارد هم برای مردم‌ منافع.

اتابک گفت: سد بالیاب اراضی چاروسا و دشمن‌زیاری را تحت پوشش قرار می‌دهد،آبرسانی از گندمکار برای دیشموک و چاروسا آب پایدار تامین می‌کند و آبیاری از رودخانه مارون دشت‌های سوق را تحت پوشش قرار می‌دهد.

فرماندار کهگیلویه درباره مراحل عملیات این پروژه‌ها گفت: کارگاه سد آبریز فعال است، آبرسانی از گندمکار در مرحله مناقصه است و آبیاری از رودخانه مارون فاز اول وارد مدار می‌شود.

وی از آبرسانی به چهار شهر به دیگر پروژه حیات‌بخش نام برد و افزود: تأمین آب شرب چهار شهر ۳۰ درصد پیشرفت دارد.

اتابک مسیر ارتباطی چاروسا به دیشموک را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: برای تعریض و بهسازی این جاده لازم است پروژه کد دار شود تا با تزریق اعتبار ملی به سرانجام برسد.

  • نویسنده : ویسی