گازرسانی به ۵۵ روستای سخت گذر کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست
گازرسانی به ۵۵ روستای سخت گذر کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در پروژه مهم گازرسانی به زیلایی چهارهزار و ۴۵۰ خانوار در قالب ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر و حدود ۵۵ روستا و پاره روستا از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند. بهادر تصریح کرد: با توجه به سخت گذر و […]

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در پروژه مهم گازرسانی به زیلایی چهارهزار و ۴۵۰ خانوار در قالب ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر و حدود ۵۵ روستا و پاره روستا از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

بهادر تصریح کرد: با توجه به سخت گذر و کوهستانی بودن مسیر پیش بینی می شود این طرح تا سال ۱۴۰۳ به بهره برداری کامل برسد.

وی اضافه کرد: با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها ضریب نفوذ گاز روستایی واجد شرایط کهگیلویه و بویراحمد تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۹۰ درصد ارتقا خواهد یافت.

بهادر تاکید کرد: در سال گذشته در بخش گازرسانی روستایی ۴۳ روستا با جمعیتی بالغ بر سه هزار و ۶۹۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند شدند و ضریب بهره مندی خانوار روستایی استان به ۸۷ درصد رسید.

سرپرست شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همچنین سال گذشته، با شعار گاز محور توسعه، گازرسانی به ۴۳ واحد تولیدی صنعتی انجام شد.

بهادر ابراز داشت: با این اقدام مصرف میانگین سالانه حدود پنج هزار و ۵۲۰ میلیون متر مکعب از سوخت مایع واحدهای گازدار شده با گاز طبیعی جایگزین شد.

سرپرست شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مطابق آخرین تقسیم بندی استانداری کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و ۱۱۵ روستای واجدشرایط گازرسانی در استان شناخته شده که تاکنون ۹۲۲ روستا به شبکه گاز متصل شده‌اند.

وی بیان کرد: در بخش شهری نیز از مجموع ۱۷ شهر واجد شرایط ۱۷ شهر گازدار شده است.

شاخص های توسعه در زیلایی ارتقا می یابد

سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به سفر سال گذشته خود به دهستان محروم زیلایی به منظور رفع مشکلات و معضلات مردم این منطقه، اظهار داشت: پروژه مهم گازرسانی به زیلایی یکی از مطالبات اصلی این مردم بود که از سوی شرکت گاز اجرایی شد.

وی بیان کرد: ۱۸ روستا و پاره روستا در منطقه مورزرد زیلایی است که به دلیل کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه از طریق شهرستان مارگون گازرسانی به مورزرد انجام می‌گیرد

احمد زاده تصریح کرد: تلاش می شود علاوه بر گازرسانی، زیلایی در چند شاخص از جمله جاده روستایی، آب و برق از محرومیت خارج شود.

وی اضافه کرد: پایگاه اورژانس ۱۱۵ و درمانگاه موشمی سفلی که از مطالبات مردم بود سال گذشته نیز با اعتبار ۸۳۰ میلیون تومان افتتاح شد.

احمد زاده افزود: با افتتاح این مرکز درمانی مرکز درمانی مردم برای بهره‌مندی از خدمات درمانی چار مشکل نخواهند شد.

هم اکنون ۲۲۵ هزار مشترک در استان کهگیلویه و بویراحمد از خدمات شرکت گاز بهره مند هستند.

دهستان زیلایی با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارای ۵۸ روستا است و د%B