اولین جلسه انجمن حرفه ای مراکز اقامتی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد/ساماندهی هتل ها و تالارها برای نخستین بار
اولین جلسه انجمن حرفه ای مراکز اقامتی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد/ساماندهی هتل ها و تالارها برای نخستین بار

نخستین جلسه انجمن حرفه ای مراکز اقامتی کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی هتل المپیک باقری یاسوج برگزار شد.

نخستین جلسه انجمن حرفه ای مراکز اقامتی کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی هتل المپیک باقری یاسوج برگزار شد.

توکل آزادی در این جلسه به برخی محدودیت ها برای گردشگری ایده آل در استان اشاره و گفت: اینجا را نباید با استان های بزرگ مقایسه کرد. در کهگیلویه و بویراحمد راه های مواصلاتی مخاطرات زیاد است، خودمان این مسیر را می آییم از شوتی ها ترس داریم.

مدیر هتل المپیک باقری یاسوج ضمن بیان اینکه هتلی بر اساس استانداردهای جهانی حتی در ایران نداریم، افزود: انتظارات از هتل ها باید به نسبت امکانات و محیطی که در آن قرار دارند، باشد.

وی گفت: از سویی اینکه نگاه به گردشگری چگونه است نیز خود یک مسأله است، سازمان هایی مثل گردشگری و اماکن و… چگونه رفتار کرده اند؟ بانک ها در تسهیلات سختگیری دارند، اینها باید دیده شود.در سایر کشورها با مراتب کار برای شروع یک فعالیت گردشگری راحت تر سهل تر است، اگر ما هم به دنبال منفعت بردن کافی و وافی از گردشگری هستیم باید تسهیل گری کنیم.

وی بیان کرد: در کنار این خواسته ها قطعاً مراکز اقامتی نیز باید با آموزش درست به کارکنان زمینه خدمات رسانی ایده آل به مردم را هم فراهم آورند ، طبیعتاً توسعه امری یک طرفه نیست ، همه باید به وظایفشان به درستی عمل کنند.

او یک خبر هم داشت: انجمن صنفی هتل داران کهگیلویه و بویراحمد را راه انداختیم ، دبیر این انجمن نیز بنده هستم. بنای ما در این انجمن علاوه بر قیمت گذاری منصفانه، نظارت بر خدمات دهی درست به مردم عزیز است.

آزادی گفت: برای نخستین بار در مراکز خصوصی استان ما کمیته قیمت گذاری در مجتمع هتل المپیک باقری یاسوج راه اندازی کردیم ، قیمت ها را هم در اصناف مشابه در استان و هم استان های همجوار گرفتیم و سپس با آنالیز از این قیمت ها به همراه سودی منطقی به تناسب شرایط مردم، خدماتمان را عرضه کرده ایم.

توکل آزادی گفت: باید به سمت و سوی استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاهی در هتل و مراکز اقامتی برویم تا ارتقاء علمی سطح خدمات به مردم را شاهد باشیم. ما این موارد را دنبال می‌کنیم و قطعاً با این انجمن شاهد حذف برخی نقصان ها در خدمات دهی مناسب و با کیفیت در هتل ها و مراکز اقامتی به مردم و مسافران خواهیم بود.