آیین تجلیل از معلمان نمونه کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد
آیین تجلیل از معلمان نمونه کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

آیین تجلیل از معلمان نمونه کهگیلویه وبویراحمد با حضور استاندار برگزار شد.

به گزارش امید دنا و به نقل از  روابط عمومی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، سیدعلی احمدزاده سه شنبه در آیین تجلیل از معلمان نمونه استان گفت: جایگاه و مقام معلم جایگاهی است که مربوط به ذات باری‌تعالی، پیغمبر و ائمه اطهار(ع) هستند.

استاندار با گرامی داشت یاد و خاطره علامه شهید مرتضی مطهری و تبریک هفته معلم افزود: انسان در طول حیات خود باید به درجات تعالی و پیشرفت برسد که برای رسیدن به این تعالی و پیشرفت نیازمند مربی و آموزگار بوده که معلمان و آموزگاران ویژگی‌هایی دارند که داشتن اخلاق الهی از جمله این ویژگی ها است.
وی با بیان اینکه اغلب علمی که از معلمان می آموزیم در خدمت به بشریت ارائه می شود، افزود: گاهی در مقابل پیشرفت معلمان موانعی وجود دارد اما معلمی یک هنر و شرافت است و از معلمان می خواهم با وجود موانع از این هنر دست برندارند.
احمدزاده با اشاره به جایگاه رفیع معلمی گفت: گاهی جایگاه معلم از یک مسئول با ارزش و والاتر است چرا که به وسیله همین معلمان توانستیم صاحب فناوری های نوینی در سطح جامعه شویم.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان ضمن قدردانی از همه معلمان، آموزگاران، اساتید دانشگاه و حوزه گفت در هفته معلم مجالس زیادی برای تکریم معلمان برگزار می شود و علاقمند به حضور در این محافل هستم اما استان در آستانه کنگره ملی شهدا است و در همه شهرستان ها مجالسی به یاد و نام شهدا برگزار می شود که باید در این مجالس حضور داشته باشیم.
احمدزاده به توان علمی فرزندان استان برای داشتم جایگاه ها و مسئولیت های مهم در سطح کشور اشاره و عنوان کرد: گاهی تخریب های رسانه ای باعث می شود فرزندان این استان نتوانند در سطح کشور به جایگاه برسند.

استاندار اظهار داشت: تحمل انتقادات رسانه ها را دارم و پاسخی به این انتقادات نمی دهم اما از رسانه ها می خواهم مدیران استانی را تخریب نکنند تا به جایگاه در خور شان خود برسند.
احمدزاده تصریح کرد: وقتی مدیری از فرزندان این استان توسط رسانه ها تخریب می شود هر چقدر در سطح ملی تلاش می کنیم که به پست و جایگاه برسند بی فایده است.
وی تاکید کرد: بهترین و متخصص ترین نیروی یک اداره را که هیچ کسی هم مثل او پیدا نمی شود و مدرک تحصیلی مرتبط و بالایی دارد را که به عنوان مدیر انتخاب شده برخی رسانه ها تخریب می کنند که برای استان آسیب است.
احمدزاده گفت: همین دانش آموزانی که امروزه در کلاس های درس هستند آینده سازان این مملکت هستند از هم اکنون این فرهنگ ترقی و تعالی را به جای تخریب به آنها بیاموزیم.
استاندار با طرح این سوال که چرا استان نمی تواند یک نیرو در سطح وزیر داشته باشد، گفت: اینقدر پشت سر نیروهای بومی کارنامه درست کرده ایم که در سطح ملی هر چه تلاش کنیم به جایی نمی رسیم.
احمدزاده در بخش پایانی سخنان خود گفت: دولت سیزدهم خدمات گسترده ای به مردم ارائه کرد که از مدیران می خواهم اعتبارات برای تکمیل پروژه های نیمه تمام را جذب کنند تا مردم در آرامش باشند.
وی خاطرنشان کرد: قبل از دولت سیزدهم مردم برای عبور از رودخانه ها تلفات زیادی می دادند اما با اقدامات دولت بر روی رودخانه های استان پل ها احداث شد و دیگر شاهد تلفات انسانی در زمان عبور از رودخانه های استان نخواهیم بود.