همه تمهیدات لازم در اماکن عمومی، اغذیه‌فروشی، خبازی و سایر صنوف اندیشیده و بیلبوردهای شهری به اطلاع‌رسانی در زمینه پیشگیری و مقابله اختصاص داده شود.

فرماندار کهگیلویه امروز در نشست اضطراری شورای سلامت که با محوریت «کرونا ویروس» برگزار شده بود، اظهار داشت: به لحاظ حساسیت موضوع، برای مقابله با این ویروس باید آمادگی داشته باشیم.

علی رضا اتابک گفت: با فراهم نمودن آمادگی روانی جامعه زمینه را بوجود آوریم که مردم نترسند اما این نباید منجر به بی احتیاطی در پیشگیری شود.

اتابک با بیان اینکه آگاهی بخشی به مردم در دستور کار قرار گیرد، افزود: این آگاهی‌بخشی زمانی نتیجه‌بخش می‌شود که مردم بدانند و مراقبت کنند.

اتابک گفت: اگر شیوع ویروس کرونا اپیدمی شد مقابله هم سخت خواهد شد.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه بر آماده‌باش ادارات جهت پیشگیری از این ویروس تأکید کرد.

اتابک اضافه کرد: همه تمهیدات لازم در اماکن عمومی، اغذیه‌فروشی، خبازی و سایر صنوف اندیشیده و بیلبوردهای شهری به اطلاع‌رسانی در زمینه پیشگیری و مقابله اختصاص داده شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه نیز در این نشست اضطراری اظهار داشت: به محض گزارش اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در کشور، سیستم بهداشت و درمان در راستای مقابله با این ویروس فعال شد.

محمد طاهر طیب زادگان گفت: از روز چهارشنبه هماهنگ با پروتکل کشوری کارهای پیشگیرانه در راستای مقابله با کرونا در شهرستان آغاز شد.

وی اضافه کرد: پنج کمیته اضطراری تشکیل و جلسات آموزشی برای پرسنل و کادر بهداشت و درمان برگزار شد. 10 هزار تراکت آموزشی تهیه و بین مراجعه کنندگان در مراکز درمانی و بهداشتی توزیع کردیم.

وی از تشکیل کمیته‌های مختلف بیماری‌های همه‌گیر در بیمارستان خبر داد و افزود: مقوله آموزش طی این مدت در دستور کار قرار گرفت.

طیب‌زادگان با بیان اینکه نیاز بود مکانی را در بیمارستان آماده کنیم تا بیماران تحت مراقبت و طی شدن روال درمان قرار گیرند،گفت: در هر استان برای نمونه‌گیری و بررسی ابعاد بیشتر یک بیمارستان اختصاص یافته که در استان ما بیمارستان شهید جلیل یاسوج با تعداد تخت کافی و متخصصان عفونی به این موضوع اختصاص یافته است.

وی گفت: با توجه به اینکه در این بازه زمانی بیماران مبتلا به انفلوانزای فصلی و عفونی ممکن است به بیمارستان مراجعه کنند، متخصص عفونی بررسی لازم را انجام و در صورت مشکوک بودن به کرونا با آمبولانس مجزا به یاسوج اعزام می‌شوند.

  • نویسنده : ویسی
  • منبع خبر : فارس