رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد آخرین اطلاعات در باره بیماری کرونا را در این استان ارائه داد. پرویز یزدان پناه گفت: هیچ بیماری که شرایط حادی داشته باشد، در استان کهگیلویه و بویراحمد نداریم. همچنین هیچ بیمار کرونایی در بخش ICU ما بستری نیست. اما مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و فقط موقع ضروری از خانه بیرون بیایند.

به گزارش پایگاه خبری امیددنا؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد آخرین اطلاعات در باره بیماری کرونا را در این استان ارائه داد.
پرویز یزدان پناه گفت: هیچ بیماری که شرایط حادی داشته باشد، در استان کهگیلویه و بویراحمد نداریم. همچنین هیچ بیمار کرونایی در بخش ICU ما بستری نیست. اما مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و فقط موقع ضروری از خانه بیرون بیایند.
شهرستان بویراحمد 89 بیمار کرونایی دارد، کهگیلویه 29 مورد، چرام 22 مورد، گچساران 15  مورد، شهرستان دنا 16 مورد، شهرستان باشت 6 مورد، شهرستان بهمئی 3 مورد و شهرستان لنده 1 مورد بیمار کرونایی داریم. به غیر از شهرستان چرام که در وضعیت قرمز قرار دارد، بقیه شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت نارنجی هستند.
پرویز یزدان پناه گفت: تعداد بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد تا این لحظه 181 نفر است.
پرویز یزدانپناه عنوان کرد: از ۱۸۱ بیمار مبتلا به کرونای استان ۵۱ نفر بهبود یافته، ۵۹ نفر بستری و ۸ بیمار متاسفانه جان خود را از دست داده‌اند.
وی تصریح کرد: ازمایشگاه ویروس شناسی یاسوج با ۵۰ نمونه در فاز اول شروع به کار کرده که پس از راستی آزمایی این نتایج  در آزمایشگاه‌های تهران و شیراز و پس از تایید نهایی جواب‌های این آزمایشگاه، طی روزهای آینده رسماً افتتاح خواهد شد و به امید خدا آزمایشات کوووید ۱۹ در استان انجام خواهد گرفت.
  • نویسنده : امین غارتپورخبرنگاردرچرام