این روز ها گسترش و شیوع ویروس کرونا در شهرستان چرام موجب بروز نگرانی های فراوان مسئولین و شهروندان شده است، از این رو مسئولین شهرستان جهت تشدید بیش از پیش نظارت ها و کنترل ویروس پای کار آمدند.

به گزارش امیددنا؛ صبح امروز سرتیپ خادمی معاون برنامه ریزی وهماهنگی امور عمرانی فرمانداری و سرپرست ستاد مبارزه با کرونا به همراه دیگر اعضای ستاد که متشکل از نمایندگان اداره صمت، شبکه بهداشت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف از وضعیت بازار بازدیدکردند.

در این بازدید سرتیپ خادمی با اشاره به لزوم همکاری مردم با مسئولین و توجه به تذکرات نهاد های مربوطه در خصوص پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری تاکید کرد: در این طرح همه ی شهروندان جهت تضمین سلامت خود و اطرافیانشان باید حداقل فاصله ی تعیین شده را رعایت کنند.

وی ضمن نظارت بر بازار و کنترل نزدیک قیمت کالاها و مایحتاج مردم، تذکر داد که با ناقضین و متخلفین برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

خادمی گفت: در این زمینه ستاد نیز با پلمپ تعدادی از مغازه ها اشاره کردند که حفظ سلامت مردم و تسهیل زندگی و عبور و مرور اجتماعی آنها را وظیفه خود می دانیم.

خادمی با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی به مردم، اضافه کرد: هر شهروند باید سفیر سلامت در خانواده و جامعه باشد، راهنمایی، فرهنگ سازی، توصیه، نصیحت و حتی تذکر به کسانی که آگاهانه یا ناآگاهانه سلامت مردم را تهدید میکنند از حقوق و تکالیف شهروندان است.

 

معاون فرمانداری چرام بیان کرد: در خلال نظارت و کنترل از نزدیک بازار و سطح شهر، از عزم مضاعف فرماندار چرام برای تشدید مدیریت کرونا در چرام خبر داد.

 

  • نویسنده : محسن زارعی
  • منبع خبر : ندای امت