استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر که به وضعیت با ثباتی در خصوص بیماری کروناویروس در استان نرسیده‌ایم و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی می تواند بسیار خطرناک باشد.

 

به گزارش امیددنا؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر که به وضعیت با ثباتی در خصوص بیماری کروناویروس در استان نرسیده‌ایم و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی می تواند بسیار خطرناک باشد.

حسین کلانتری عصر روز گذشته در نشست ستاد مدیریت کرونای استان از طریق ویدئوکنفرانس با فرمانداران و مسئولان شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها بر تداوم نظارت دقیق و کامل در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند تاکید کرد.

وی اظهارکرد: «فاصله گذاری اجتماعی و بعد از آن فاصله گذاری هوشمند اجتماعی» از جمله طرح های مهم ستاد ملی مدیریت کرونا در کشور برای مهار گسترش شیوع بیماری کروناست و فرمانداران و مسئولین شبکه‌های بهداشت شهرستان ها به صورت میدانی نظارت جدی بر اجرای کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید به اینکه از برگزاری هرگونه اجتماعات و مراسمات پرهیز شود، خاطرنشان کرد: براساس آمار در یک مراسم جشن و عروسی چندین نفر به کروناویروس مبتلا شده اند.

کلانتری تصریح کرد: هنوز شرایط به گونه ای است که نباید تجمعات و اجتماعات صورت گیرد، وضعیت را نباید عادی گرفت چون سلامت و جان مردم در خطر می افتد.

وی تاکید کرد: افرادی که اهل فن نیستند و غیرمتخصص در ارتباط با کروناویروس هستند در این خصوص اظهار نظر نکنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: رسانه ها به این مسئله توجه جدی داشته باشند که هرگونه اطلاعات و آمار غلط و نادرست در خصوص بیماری کروناویروس باعث التهاب در جامعه و ایجاد شرایط نامناسب روحی و روانی بین مردم می شود.

کلانتری گفت: در راستای طرح فاصله گذاری هوشمند اگر می خواهیم شیوع بیماری و مشکلات معیشتی و اقتصادی را کاهش دهیم باید بر نظارت دقیق در اجرای پروتکل‌ها بهداشتی و سخت گیری های لازم کاسته نشود.

وی یادآور شد: در حال حاضر که به وضعیت با ثباتی در خصوص بیماری کرونا نرسیده‌ایم و عدم رعایت پروتکل‌ها و مراقبت‌های بهداشتی فردی و اجتماعی و تفکر عادی سازی وضعیت می تواند بسیار خطرناک بوده و عوارض بهداشتی و اقتصادی بیشتری به ما تحمیل کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تامین ۴۷ میلیارد تومان اعتبار برای دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و اظهارکرد: کار توزیع و واریز این مبلغ از امروز آغاز می شود.

کلانتری ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ تجهیزات و امکانات کمبودی ندارد و اگر در جایی کمبودی احساس شود به سرعت تامین خواهد شد.

وی یادآور شد: هم اکنون بیمار مبتلا به کرونای بدحال در ICU نداریم به جز یک نفر در گچساران که حال وی رضایت بخش و رو به بهبود است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر در شهرستانی احساس شود که برای کنترل و مدیریت بیماری نیاز به توجه بیشتری دارد قطعا اقدامات لازم به عمل آورده می شود.

کلانتری از تلاش‌ها، زحمات سخت و شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی استان و شبکه های بهداشت و درمان در همه شهرستان های استان صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

وی تاکید کرد: در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در میان استان های کشور در شرایط خوبی قرار داریم و بیش از ۹۰ درصد کار انجام گرفته است و ثبت نام برای کسب مجوز فعالیت از ۳۰۰۰ هزار واحد تولیدی به ۲۷ هزار رسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با نظارت مستمر و میدانی که صورت می گیرد با واحدهای تولیدی که کمترین بی توجه در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشد برخورد قانونی به عمل می آید.

کلانتری عنوان کرد: از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در کشور در خصوص طرح فاصله گذاری هوشمند برای مشاغل پر ریسک تاکنون تصمیمی گرفته نشده است و چنانچه تصمیمی اتخاذ شود همزمان با سراسر کشور در این استان هم طبق دستورالعمل اعلام و اجرا خواهد شد.

وی به مسئولین مربوطه تاکید کرد: کوچ عشایر به لحاظ امنیتی و ویروس کرونا به خوبی مدیریت شود و همه جوانب کار در این رابطه مد نظر باشد.

  • نویسنده : محسن زارعی خبرنگاراصلی امیددنا درشهرستان چرام
  • منبع خبر : فارس