فرماندار کهگیلویه با اشاره به افزایش روزانه آمار مبتلایان در این شهرستان گفت: احتمال پیک دوم اپیدمی کرونا وجود دارد و مردم باید مانند گذشته نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا قطع کامل شیوع زنجیره کرونا رعایت کنند.

به گزارش امیددنا؛ علیرضا اتابک روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در این شهرستان اقدامات خوبی در راستای مبارزه به شیوع ویروس کرونا انجام گرفت اظهارداشت: در گام دوم فاصله گذاری اجتماعی مردم بدون رعایت نکات بهداشتی در مراسمات مختلف سوگواری و شادی شرکت کردند.

وی بیان کرد: مردم با شرکت در مراسمات و عدم رعایت نکات بهداشتی موجب افزایش شیوع ویروس کرونا شدند.

اتابک بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم تاکید کرد و گفت: با توجه به افزایش آمار احتمال پیک دوم اپیدمی ویروس کرونا در این شهرستان هست.

وی تصریح کرد: نیاز است مثل گذشته مردم با ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی در طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ریشه کن کردن ویروس کرونا همکاری کند.

اتابک با اشاره به اینکه تا ۲۳ فروردین وضعیت کهگیلویه در راستای ویروس کرونا بسیار خوب بوده و جای هیچ نگرانی نبوده افزود: با توجه به بازگشایی صنوف و مراجعه بیش از حد مردم افزایش شیوع دوباره ویروس کرونا در این شهرستان آغاز شد.

وی اضافه کرد: نیاز است رسانه ها  ماند گذشته نسبت به فرهنگ سازی و اگاهی بخشی به مردم در مورد اپیدمی دوباره ویروس کرونا  اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت که از اوایل شیوع بیماری کرونا تاکنون تعداد ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کرده اند.

پرویز یزدانپناه تصریح کرد: از این تعداد یک هزار و ۲۵۶ نفر در سطح بیمارستان ها به عنوان بیماران مشکوک و با بیماری حاد تنفسی بستری شدند که یک هزار و ۱۸۹ نفر از این تعداد تاکنون ترخیص شده اند.

وی تعداد کل بیماران کرونایی بستری شده در سطح بیمارستان های استان را نیز هم اینک ۱۲ نفر عنوان کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج همچنین یادآور شد: ستاد استانی مدیریت کرونا در کهگیلویه وبویراحمد با تاکید حسین کلانتری استاندار یکی از اولویت های اساسی خود را همچنان بر بیماریابی فعال ، گسترده و هدفمند متمرکز کرده که تاکنون دو مرحله اول و دوم طرح غربالگری در این استان به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه مرحله سوم طرح غربالگری نیز از امروز سیزدهم اردیبهشت آغاز شده است، گفت: از اوایل شیوع بیماری تاکنون حدود ۶ هزار و ۸۰۰ تست کرونا در استان و آزماییشگاه های مرجع انجام شده که بیش از ۶ هزار و ۴۸۰ مورد آنها نیز دریافت شده.

وی گفت: از مجموع ۵۰۸ بیمار مبتلا به کرونا تا ظهر امروز شنبه سیزدهم اردیبهشت در استان ۳۳۰ نفر از آنها به طور کامل بهبود یافته اند و حدود ۱۶۶ نفر در منزل و با دستور و نظارت کادر بهداشت و درمان تحت مراقبت هستند و ۱۲ نفر نیز در سطح بیمارستان ها بستری هستند.

  • نویسنده : محسن زارعی