فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان نکران کننده است، از اعمال محدودیت‌های جدید برای کنترل خوشه‌های مثبت این ویروس در شهرستان خبر داد. به گزارش امید دنا، علیرضا اتابک امروز در نشست شورای سلامت شهرستان با بیان اینکه مبنای کار مبارزه با کرونا از ابتدای ورود ویروس تا […]

 

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان نکران کننده است، از اعمال محدودیت‌های جدید برای کنترل خوشه‌های مثبت این ویروس در شهرستان خبر داد.

به گزارش امید دنا، علیرضا اتابک امروز در نشست شورای سلامت شهرستان با بیان اینکه مبنای کار مبارزه با کرونا از ابتدای ورود ویروس تا پایان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بر کنترل و مقابله بود، اظهار داشت: همزمان با اجرای فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی صنوف شمار مبتلایان افزایش یافت.

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: برداشت محدودیت‌ها باعث شد یک نفر 27 نفر را آلوده به ویروس کرد.

وی با انتقاد از بی‌خیالی مردم و شرکت در مجالس و محافل شلوغ گفت: در یکی از مراسم‌ها بعدا مشخص شد 21 نفر به ویروس مبتلا شدند.

اتابک با بیان اینکه شهرستان ما با نمونه‌گیری یکهزار و 240 نفر در حد یک استان کار شده بود و کنترل کردیم، افزود: اما چرا باید مجالس عزاداری و عروسی شلوغ برگزار شود که باعث افزایش آمار شود؟ چه لزومی دارد خانواده‌هایی گرفتار شوند و این همه هزینه‌تراشی از سوی کسانی که رعایت نمی‌کنند بر دولت تحمیل شود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ خوشه مثبتی در شهرستان نباید داشته باشیم، از دستگاه‌های اجرایی خواست مصوبه‌ها را با جدیت و قاطعیت اجرا کنند و گفت: هر نمونه مثبتی الزاما باید به نقاهتگاه بیاید حتی اگر لازم باشد در فرمانداری قرنطینه شود.

فرماندار کهگیلویه گفت: روستاهای دستگرد، کوشک، چهارمه و فیلگاه خوشه دارند همه خوشه‌های مثبت امروز جمع و به نقاهتگاه منتقل شوند.

این مسؤول بیان داشت: مردم را از تجمع دور و از شلوغی مراسمات عزاداری و عروسی شلوغ جلوگیری شود.

اتابک با اشاره به فصل کوچ خطر انتقال ویروس در بین عشایر را مورد اشاره قرار داد و افزود: در همه روستاهای احساس خطر می‌کنیم.

وی گفت: شب بازار، جمعه بازار و سد معبرها باید تعطیل شوند. بازار روز هر مغازه‌ای اجناس را در حاشیه قرار دهد یا به سقف آویز کند نیز تعطیل شود.

وی خطاب به مدیران گفت: تجمعات را شوخی نگیرید،کدام‌ضوابط اداری به مدیر اجازه داده در اداره را ببندد و پشت پنجره مردم را جمع کند؟ برخی مدیران جان خود را از مردم عزیزتر می‌دانند.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه افزود: دستگاههای نظارتی بازار همه اماکن پرخطر و صنوفی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کند شناسایی و معرفی کنند تا با حکم دستگاه قضا نسبت به پلمب آنها اقدام شود.

وی با بیان اینکه صنوفی از قبیل گیم‌نت، سفره‌خانه، اماکن ورزشی باید همچنان تعطیل باشند، گفت: جمع‌آوری صنوف پرخطر و بی‌توجه به پروتکل بهداشتی با مدیریت معاون عمرانی فرماندار در دستور کار قرار گیرد.

  • نویسنده : کریم سبزی پور