شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، شب احیا و شب آمادگی برای حضور در لیله‌القدر است و باید در طول سال و ماه رمضان به گونه ای زندگی کنیم که بتوانیم از شب قدر بهره ببریم.

به گزارش پایگاه خبری امیددنا؛ هرسال مومنان در شب های قدر در اماکن مذهبی و زیارتگاه ها، مساجد و حسینیه ها حضور یافته و دست نیاز به سوی بارگاه الهی گشوده و از خالق یکتا طلب عفو و بخشش می کنند.

اما امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و به منظور پیشگیری از انتقال آن، محدودیت هایی در برگزاری این مراسم اتخاذ شده و از همه مومنان نیز خواسته شده تا توجه ویژه ای به نکات بهداشتی و پروتکل های مصوب داشته باشند.

در شهر چرام این مراسم با پروتکل های کاملا بهداشتی در مساجدها برگزارشد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید نوراله افشار امام جمعه چرام اظهار کرد: شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، شب احیا و شب آمادگی برای حضور در لیله‌القدر است و باید در طول سال و ماه رمضان به گونه ای زندگی کنیم که بتوانیم از شب قدر بهره ببریم.

وی تصریح کرد: لیله‌القدر خیلی مهم است و آنقدر که در روایت فرموده‌اند لیله‌القدر قلب ماه مبارک رمضان است، یعنی حیات، معنویت، عرفان و نورانیت ماه رمضان به این قلب بستگی دارد.

حجت الاسلام افشار عنوان کرد: اقشار مردم این شب را قدر می‌نهند و برای آن احترام قائل هستند تا از برکات این شب عزیز به بهترین شکل استفاده کنند.

امام جمعه چرام افزود: خدا فرمود ما قرآن را در شبی پر از برکت نازل کردیم و خدا وقتی می‌گوید شب قدر پر از برکت است، جا دارد اهل عالم بشتابند تا از این برکت بهره‌مند شوند.

  • نویسنده : محسن زارعی