امید دنا؛ با مثبت اعلام شدن آزمایش هشت نفر در آخرین روز از اردیبهشت ۹۹ به ویروس کرونا همچنان این ویروس در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد جولان می دهد.

امید دنا،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹ را در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

به گزارش صدای جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان پناه گفت: از ۱۰۱ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه یاسوج؛ ۸ مورد مثبت گزارش شده است.

وی یادآور شد: ۱ بیمار مرد و ۶ بیمار زن در شهرستان بویراحمد و ۱ بیمار مرد در شهرستان کهگیلویه شناسایی شده است که ۵ نفر از این افراد با بیماران مثبت در تماس بودند.

وی ابراز داشت: با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کرونای استان به ۶۱۵ بیمار رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پایان ابراز داشت: بازگشایی مدارس، اصناف و مبادی ورودی شهر ها و در نهایت بازگشت جامعه به حالت اولیه خود نشان از اتمام بیماری در استان نیست، ضروری است مردم جهت کنترل بیماری، همکاری های خود را با حوزه بهداشت و درمان قوی تر نمایند.

وی خاطر نشان کرد: در صورت داشتن هر گونه علائم بالینی به پزشک مراجعه نموده، از تردد های غیر ضروری پرهیز کرده و فرزندان خود را نسبت به رعایت بهداشت فردی در مدارس آگاه کنید تا خدایی نکرده دچار مشکل و بیماری نشوند

  • نویسنده : غلامی