امضای تفاهم نامه بیمه مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری امیددنا؛  به نقل از  روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان،  در آیینی امضای تفاهم نامه بیمه مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با سازمان تامین اجتماعی انجام شد.
مهندس یزدانپناه در این رابطه اظهار کرد: در اجرای بخشنامه شماره۶۷۰/۱ حوزه فنی سازمان تامین اجتماعی و آیین نامه بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و مصوبه شماره ۱۱۰۰/۹۸/۱۸۴۰مورخ ۲۷/۸/۹۸هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان به منظور تعمیم پوشش بیمه تامین اجتماعی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و فراهم خواهد شد.
وی عنوان کرد: با اجرای این کار زمینه برخورداری این گروه از متقاضیان از مزایای قانون تامین اجتماعی فراهم خوهد شد.
یزدانپناه انعقاد این تفاهم نامه را فصل مشترکی در ارتباط اعضای سازمان با سازمان تامین اجتماعی دانست و فعالیت هر چه بیشتر در ارایه خدمات در این حوزه را برای مهندسان خواستار شد.
وی عنوان کرد: بیمه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای تمامی اقشار جامعه، اعم از ثروتمندان، افراد با درآمد متوسط و قشر کم درآمد است زیرا آینده قابل پیش بینی نیست.
عباس نورمحمدی مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان نیز با اشاره به اهمیت بیمه و مزایای آین برای تامین آینده و رفاه افردا اظهار داشت:. به هر حال همه انسان‌ها تنها در دوران جوانی قادر به کار هستند و با رسیدن به دوران کهن‌سالی رفته‌رفته توان کار کردن خود را از دست می‌دهند پس بیمه تامین اجتماعی ضمن پوشش تمامی مخاطرات و نگرانی‌های خانواده (فوت زودرس، از کارافتادگی، بیماری‌های صعب العلاج و…) پس‌اندازی مناسب بوده که با سود تضمینی در دسترس خانواده است و سبب تأمین بازنشستگی آرام و راحتی می‌گردد.

نورمحمدی افزود: مشمولین این تفاهم نامه آن دسته از اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هستند که از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان معرفی و تحت پوشش مقررات حمایتی خاص دیگری قرار نداشته باشند و حداکثرسن آنان در تاریخ معرفی نامه در واحد اجرایی ۵۰ سال تمام باشد.
در ضمن اطلاعات تکمیلی جهت ثبت نام و سایر شرایط از طریق سایت و کانال رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اعلام خواهد شد.

  • نویسنده : محسن زارعی