تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان چرام باید برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی آمادگی کامل داشته باشند. به گزارش پایگاه خبری امیددنا، فرماندار شهرستان چرام در جلسه مدیریت بحران این شهرستان گفت: با توجه به اینکه بارش های مطلوب و غنی بودن مراتع شهرستان چرام، احتمال آتش سوزی در مراتع وجود دارد به همین دلیل […]

 

تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان چرام باید برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری امیددنا، فرماندار شهرستان چرام در جلسه مدیریت بحران این شهرستان گفت: با توجه به اینکه بارش های مطلوب و غنی بودن مراتع شهرستان چرام، احتمال آتش سوزی در مراتع وجود دارد به همین دلیل باید همه دستگاه‌ها آمادگی لازم برای موارد مقابله با بحران و آتش سوزی در مزارع و مراتع این شهرستان را داشته باشند.
هادی فتاحی اصل با تاکید بر جمع آوری محصول و پایان فصل برداشت در چرام افزود: باید مکتوب به همه کشاورزان اعلام کنیم، کسانی که مبادرت به آتش زدن کاه و کلش و پسماند زمین کشاورزی خود کنند به مراجع قضایی معرفی و مطابق قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.
وی ادامه داد: جهاد کشاورزی باید چند دستگاه تراکتور را برای مقابله با آتش سوزی آماده و تجهیز کند تا در مواقع بحران و آتش سوزی با سرعت بیشتری وارد عمل شوند.
فتاحی اصل با بیان اینکه همه دستگاه‌ها اجرایی شهرستان باید در خصوص احتمال آتش سوزی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند، تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های عضو بحران در این مدت بدون هماهنگی شهرستان را ترک نکنند و همه امکانات و به خصوص خوردو‌های اداری در آماده باش کامل باشد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بیشتر اتفاقات در ساعات غیر اداری اتفاق افتاده مدیران باید به صورت ۲۴ ساعته آمادگی داشته باشند و همیشه در دسترس باشند.
فتاحی اصل ادامه داد: از آنجا که ماشین آتش نشانی شهرداری چرام به دلیل کوچک بودن هنگام آتش سوزی نمی‌تواند وارد مراتع شود، می‌طلبد که در این خصوص چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد: باید هر چه سریعتر آتش نشانی روستای شیخ حسین راه اندازی و یک راننده برای ماشین آتش نشانی آن مشخص شود.
  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیمای کهگیلویه وبویراحمد