امید دنا: رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه گفت: فردا سه شنبه آب شهرهای دهدشت، سوق و روستاهای اقماری به مدت 12 ساعت قطع می شود.

 

آب شهر دهدشت و سوق قطع می شود

امید دنا:  رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه گفت: فردا سه شنبه آب شهرهای دهدشت، سوق و روستاهای اقماری به مدت 12 ساعت قطع می شود.

داریوش فقهی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما علت قطعی آب را بهره برداری از فاز دوم ایستگاه پمپاژ دم دره اعلام کرد و گفت: فردا سه شنبه از ساعت هشت صبح تا ۲۲ شب آب شهروندان دهدشتی، سوقی و ۱۷ روستای اقماری قطع خواهد شد.

وی بیان کرد: نیاز است شهروندان نسبت به ذخیره سازی آب اقدام کنند.

فقهی پورتصریح کرد: با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و انتقال آب «دم دره» ظرفیت تولید و تأمین آب شهرهای دهدشت و سوق سه برابر افزایش می یابد.

وی عنوان کرد: ظرفیت تولید و تأمین آب شهرهای دهدشت و سوق ۲۵۰ لیتر در ثانیه بوده که به ۸۵۰ لیتر بر ثانیه افزایش پیدا می کند.
فقهی پور تصریح کرد: با بهره برداری از ایستگاه دوم آب دم دره مشکل تنش آبی شهر ۷۳ هزار نفری دهدشت، ۴۲ هزار نفری سوق و ۱۷ روستای اقماری برطرف می شود.
وی اعتبار ایستگاه پمپاژ آب دم دره را ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این پروژه از محل اعتبارات استانی و ملی تأمین اعتبار شده است.
رئیس آب و فاضلاب شهری کهگیلویه تعداد پمپاژ این طرح ملی را ۱۲ ایستگاه اعلام کرد.
وی اضافه کرد: آب این شهرها و روستاها از چشمه سیاه چرام تأمین می‌شود.

فقهی پور تصریح کرد: آب شرب مورد نیاز جمعیت ۶۵ هزار نفری شهر دهدشت از هفت حلقه چاه به طول ۲۲ کیلومتر تأمین می‌شود.

تعداد مشترکان آب و فاضلاب شهری کهگیلویه بیش از ۱۵ هزار مورد اعلام شده است.

شهرستان کهگیلویه با ۱۳۱ هزار نفر جمعیت دارای چهار شهر، چهار بخش و ۱۰ دهستان است.

  • نویسنده : حسین خدمتی