به گزارش خبرنگار    امید دنا از یاسوج نادیا صداقت در نشست وئدیو کنفرانس که با حضور سرکار خانم مدنی معاون مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و سرکار خانم مجتهدزاده رئیس ستاد مرکزی چهلمین سالگرد بانوان و دفاع مقدس کشور برگزار شد گفت: مادران و زنان در همه عرصه‌های دفاع مقدس شجاعانه تلاش […]

به گزارش خبرنگار    امید دنا از یاسوج نادیا صداقت در نشست وئدیو کنفرانس که با حضور سرکار خانم مدنی معاون مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و سرکار خانم مجتهدزاده رئیس ستاد مرکزی چهلمین سالگرد بانوان و دفاع مقدس کشور برگزار شد گفت: مادران و زنان در همه عرصه‌های دفاع مقدس شجاعانه تلاش کردند و زحمت کشیدند و دوش به دوش مردان مجاهدت نمودند .

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروزه آرامش و امنیت کشور را مدیون صبر و بردباری مادران و همسران شهدای عزیز هستیم، افزود: بانوان همواره در تمام لحظه‌های دفاع مقدس پشتیبان همسران و فرزندان خود بوده اند و نیاز است این ایثارگریها و فداکاریها ثبت و ضبط گردد تا الگویی برای آینده گان و نسل جوان شود .

وی عنوان کرد: حوزه بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد همه ساله برنامه‌های متنوعی در سالروز دفاع مقدس داشته و همایش و جشنواره‌های مختلفی برگزار نموده است.

این مسوول تصریح کرد: سال گذشته همایش زن و دفاع مقدس با موضوع پیام‌آوران عاشورا برگزار و از چهار کتاب با موضوع تصویر زن در شعر مقاومت، هر جا دل رود نام تو می‌افتد، رهاورد نور ، گردآوری خاطرات دانش‌آموزان دختر در سفر راهیان نور و شخصیت پردازی داستانهای دفاع مقدس رونمایی شد.
صداقت به برنامه‌های کمیته بانوان دفاع مقدس در سال جاری اشاره کرد و گفت: نشست کمیته زنان و دفاع مقدس با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و اعضا تشکیل شد و ۱۲ مصوبه داشت.از مهمترین مصوبه ها تجلیل از خانواده های معظم شهداست
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از پیگیری و جذب اعتبار از سازمان برنامه و بودجه برای برگزاری همایش اسوه‌های صبر و مقاومت خبر داد و افزود: از بانوان و همسران شهدا در این همایش تجلیل به عمل می‌آید، و از ۴۰ بانوی ایثارگر بمناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تجلیل خواهد شد ضمن اینکه نمایشگاه مجازی زن و دفاع مقدس نیز برگزار می‌شود.
وی با اشاره به گردآوری و تحویل اسامی زنان امدادگر و فعال پشتیبانی دفاع مقدس و همچنین معرفی کتاب خاطرات زخمی(خاطرات زنان رزمنده) به صدا و سیمای مرکز استان و شناسایی ۶ دانش‌آموز راوی به منظور آشنایی دانش‌آموزان با نقش زنان در دفاع مقدس و روایتگری ایثار اشاره نمودند .
این مسوول عنوان کرد: پیگیر ایجاد موسسه‌ای با موضوع زن و دفاع مقدس هستیم.ضمن اینکه دریافت مصاحبه‌های خانواده‌های شهدا از بنیاد شهید و پیاده‌سازی و تدوین آنها به منظور تالیف کتاب خاطرات خانواده شهدا و تهیه مستند، سوژه‌یابی مستند زن و دفاع مقدس از دیگر برنامه‌ها است.
صداقت عنوان کرد: تولید اینفوگرافی زنان شهیده استان و پخش در فضای مجازی، انتشار کلیپ‌هایی با موضوع زن و دفاع مقدس در فضای مجازی و تدوین کتاب خاطرات دوتن از بانوان ایثارگر استان توسط حوزه هنری از دیگر برنامه‌های کمیته بانوان و دفاع مقدس استان است.

**ربیعی**