کنکور سراسری امسال هم مانند سال‌های گذشته برای پذیرش دانشجو در دوره‌های با آزمون روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، غیردولتی‌ها، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان را در نخستین روزهای تابستان پای رقابتی حساس می‌کشاند.

پایگاه خبری امید دنا

جلسه شورای آموزش و پرورش کهگیلویه صبح روز سه شنبه در فضایی گرم و غیر قابل تحمل در فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

ولی تعهد و احساس مسئولیت نهادهای خدمات رسان از جمله جمعیت هلال احمر،نیروی انتظامی، سپاه، اداره برق، شبکه بهداشت و دیگر نهادها برای تأمین امکانات و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری کنکور طراوت را به فضای گرم سالن هدیه داد.

دانشگاه آزاد و شهرداری به گفته رئیس آموزش و پرورش مثل همیشه غایبان اصلی جلسه شورای آموزش و پرورش بودند.

در این جلسه رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه با اشاره به رقابت چهار هزار و ۵۸۲ داوطلب در ماراتن کنکور شهرستان گفت: تدابیر لازم برای برگزاری ماراتن کنکور در فضایی آرام و با کیفیت اندیشیده شده است.

از مجموع چهار هزار و ۵۸۲ داوطلب کنکور سراسری امسال ۲ هزار و ۵۱۵ نفر متقاضی شرکت در رشته علوم تجربی هستند.

در رشته ریاضی ۲۱۹ داوطلب، انسانی یکهزار و ۲۰۴ داوطلب، هنر ۲۵۳ و زبان خارجه نیز ۳۹۲ نفر متقاضی شرکت در ماراتن کنکور هستند.

علی پورک پور با اشاره به اغاز توزیع کارت از ۹ تیر و رفع نقص مشکلات داوطلبان تصریح کرد: نیاز است مخابرات و اداره برق نسبت به تأمین اینترنت و برق شهرستان همکاری لازم را مانند سالهای گذشته داشته باشند.

وی با اشاره به نقش مهمی نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت افزود: با توجه به حساسیت ویژه خانواده‌ها در تأمین آرامش داوطلبان نیاز است نیروی انتظامی با حضور به موقع این دغدغه را برطرف کند.

پورک پور بر همکاری و نقش رسانه‌ها در برگزاری هر چه بهتر کنکور تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها در صورت مشاهده هر گونه مشکل با روابط عموی این نهاد در ارتباط باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به گرمی هوا تجهیزات سرمایشی هشت سالن برگزاری کنکور تأمین و در این راستا هیچ گونه نگرانی نیست.

پورکپور تصریح کرد: با توجه به اینکه سال گذشته در تأمین یخ مسئولان برگزاری با مشکلات زیادی مواجه شدند باید تمهیدات لازم برای فعالیت کارخانه یخ شهرستان اندیشیده شود.

در ادامه این جلسه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با اشاره به آماده باش کامل نیروی انتظامی در برگزاری هر چه بهتر کنکور تصریح کرد: نیروی انتظامی در این راستا از امادگی کامل برخوردار است.

سرهنگ جهان دیماز اظهار داشت: نیروی انتظامی همچون سالهای گذشته با اقتدار کامل در کنار مسئولان برگزاری کنکور، آرامش لازم را تأمین خواهد کرد.

رئیس شرکت برق ناحیه کهگیلویه با اشاره به اینکه گرمای طاقت فرسا باعث افزایش مصرف برق مشترکان شده است گفت: تدابیر لازم برای تأمین برق مکان‌های برگزاری کنکور اندیشیده شده است.

مهرداد تابش نژاد بر همکاری همه مشترکان در صرفه جویی و عدم استفاده از وسایل پر مصرف در پیک بار تاکید کرد و گفت: برای برگزاری هر چه بهتر کنکور نیروهای شرکت برق نیز در کنار دیگر نهادها به حالت آماده باش هستند.

در پایان این جلسه فرماندار کهگیلویه، کنکور را مرحله سرنوشت ساز در آینده فرزندان دانست و گفت: باید با برنامه ریزی و ارائه خدمات استرس ناشی از برگزاری کنکور بین خانواده‌ها و داوطلبان را کاهش داد.

جعفر نیکبخت با اشاره به اینکه سهل انگاری هیچ نهادی در برگزاری کنکور قابل قبول نخواهد بود اظهار داشت: باید نهادهای خدمات رسان با تلاش شبانه روزی آرامش فضای حاکم بر ماراتن کنکور را تضمین کنند.

وی بر همکاری شبکه بهداشت و هلال احمر در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مکان‌های برگزاری کنکور نیز تاکید کرد.

۲۱ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در ۴۰۷ واحد آموزشی دولتی و غیر دولتی و یکهزار و ۲۲۶ کلاس درس در کهگیلویه تحصیل می‌کنند.

کنکور سراسری امسال هم مانند سال‌های گذشته برای پذیرش دانشجو در دوره‌های با آزمون روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، غیردولتی‌ها، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان را در نخستین روزهای تابستان پای رقابتی حساس می‌کشاند.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، امسال یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب برای شرکت در کنکور ۹۸ ثبت نام کردند.