سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۸۷ بیمارمشکوک و ۳۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیست و نهمین روز از خرداد ۹۹ در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج :دکتر پرویز یزدانپناه با بیان اینکه ۳ بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان های معین کرونا بستری هستند، افزود: تعداد بهبود یافتگان کامل بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۷۸۲ بیمار گزارش شده است.

وی ابراز داشت: تاکنون ۱۳هزار و۹۰۰  نمونه تست از بیماران گرفته شده، که متاسفانه طی دو هفته گذشته تعداد موارد مبتلایان به نسبت تست های گرفته شده از ۷ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروز نيز جواب ۳۰۸‪ نمونه از آزمايشگاه های سلولي مولكولي دريافت شد،كه تعداد موارد مثبت مانند روزهاي گذشته روندی صعودی داشته است.

وی یادآور شد: شهرستان بویراحمد با توجه به مبتلایان و بستری های چند روز اخیر در مرز هشدار قرار دارد و اگر تا دو هفته دیگر اوضاع بر همین منوال باشد،این شهرستان در شرایط قرمز قرار می گیرد.

استفاده از ماسك، رعايت فاصله گذاري هوشمند ، عدم شركت در تجمعات ، عدم خروج از خانه به جز در موارد ضروري و شستن مکرر دست ها‌،از مهمترین توصیه های ما به مردم است.

امیدواریم مردم شریف استان ضمن عمل به توصیه های ما از مسافرت به استان هایی مانند خوزستان،بوشهر و هرمزگان که در وضعیت قرمز قرار دارند،خودداری کرده و سلامت خود و جامعه را به خطر نیندازند.

 

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : ریواس جنوب