به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: خانواده سرافراز وکیلی، که این روزها شرایط سخت زندگی را توام با مشکلات اقتصادی و بیماری می‌گذرانند، امیدشان بعد از خدا به دستان پر مهر خیرین و مردم نیکوکار است.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: سید حسن آرمند- این روزها، روزهای سختی برای بسیاری از خانواده‌هاست که عضوی از خانواده به یک بیماری سخت یا صعب‌العلاج مبتلا باشد.اما کمتر خانواده‌ای را سراغ داریم ،که تمام اعضای خانواده با بیماری دست و پنجه نرم کنند،اما داستان خانواده محروم و بیمار و رنج دیده چاروسایی با همه متفاوت است.

هستند خانواده‌هایی که اعضای آن به یک بیماری دچار شده‌اند و بسیاری از این خانواده‌ها یا با تمکن مالی خود یا نزدیکان ،خویشاوندان ، یا خیران نیکوکار می‌توانند همراه با پیشرفت علم پزشکی درد ، آلام بیماری را به حداقل رسانده ، برای درمان عضو یا اعضای بیمار خانواده کاری کنند، اما اگر فقر در کنار بیماری باشد دیگر نمی‌توان کاری کرد.داستان امروز ما در خصوص خانواده بیمار چهار نفره چاروسایی در یکی از روستاهای دور افتاده این بخش است که به یک بیماری کلیوی دچار می‌شوند و در کنار بیماری فقر و نداری نمود، بیشتری دارد.

خانواده سرافراز وکیلی ساکن روستای دولاب تلخ چاروسا در 10کیلومتری شهر قلعه‌رئیسی به سمت دیشموک، دارای چهار فرزند دو پسر و یک دختر به همراه همسر است که به بیماری کلیوی گرفتار می‌شوند،در حال حاضر زندگی این خانواده نگران کننده و جانکاه است.

سرافراز وکیلی کارگر ساده که همراه با دو پسر و یک دختر دانش آموز در یک منزل اجاره‌ای روستایی زندگی می کنند،در دو ماه گذشته پسر بزرگ تر که از درد کلیه به خود می پیچید به پزشک مراجعه می کند و پزشک دهدشت او را به شیراز جهت آزمایشات کلیوی ارجاع می‌دهد، مشخص می شود که این جوان به بیماری ژنتیکی کلیویی دچار شده است.

عارف وکیلی، پس از آزمایشات مختلف در بیمارستان ابوعلی سینا شیراز متوجه می شود که هر دو کلیه خود را از دست داده و یک بیمار دیالیزی است ،این روزها به جای حضور در امتحانات دانشگاه در یاسوج در بیمارستان ابوعلی‌سینای شیراز در روزگار سخت بیماری به سر می‌برد.

آرش وکیلی، دیگر فرزند این خانواده هم در ابتدای خرداد ماه هر دو کلیه خود را از دست می دهد ،جهت دیالیز به شیراز اعزام می شود، تا شاید بتوان با پیوند کلیه کاری کرد.

درد کلیه رعنا وکیلی، دختر خانواده هم از دو ماه گذشته آغاز شده که با توجه به آزمایشات صورت گرفته تا سه ماه آینده هر دو کلیه خود را از دست خواهد داد.

مادر خانواده پرگل مجیدی ،هم به دلیل ژنتیکی بودن پروتئین دفع می کند و هر دو کلیه جواب گوی زندگی او نخواهد بود.

دکتر شفائی متخصص کلیه در شهرستان کهگیلویه، با تایید بیماری این خانواده عنوان کرد: مجموعه بررسی‌ها انجام شده با توجه به مشکلات به وجود آمده در خصوص دفع پروتئین این نوع بیماری در تمام اعضای خانواده یک زمینه ژنتیکی دارد.

وی گفت: این بیماری کلیوی هزینه بر است، چرا که به دیالیز ختم می شود و امیدواریم کسانی که توانایی کمک دارند به این خانواده کمک کنند.

حالا خانواده سرافراز وکیلی، که این روزها شرایط سخت زندگی را توام با فقر ، بیماری می‌گذرانند، امیدشان بعد از خدا به دستان پر مهر خیرین و مردم است تا شاید بتوان گوشه‌ای از مشکلات زندگی آنها که این روزها به بیمارستان‌های شیراز و دهدشت ختم می شود را برطرف کرد.

 سرپرست خانواده که کارگری ساده است توان پرداخت هزینه داروی یک عضو خانواده که تنها یک بسته دارو بیش از 480 هزار تومان است را ندارد.

سرافراز وکیلی،پدر خانواده زجر کشیده و بیمار در این خصوص گفت: هر کسی برای یک بار هم جهت درمان فرزندش به بیمارستان رفته باشد، متوجه می شود که فردی با 3 فرزند بیمار،یک مادر ،با دست خالی حتی توان پرداخت کرایه ماشین تا شیراز را هم ندارد.

وی افزود: در روستای دولاب تلخ چاروس،ا در یک منزل چوبی و قدیمی زندگی می‌کنیم شاید بتوان درد مشکلات اقتصادی را به نحوی تحمل کر،د اما درد یک خانواده کامل بیمار در کنار مشکلات اقتصادی بسیار سخت و کشنده است و تنها امیدمان پس از خدا به دستان نیکوکار مردم است.

وکیلی با بیان اینکه پسر بزرگم ،بیش از سه ماه در شیراز بستری است تصریح کرد: در شیراز، در روزهای سخت کرونایی به دلیل مشکلات اقتصادی و نداری در محوطه بیمارستان‌ها و درون پارک استراحت می‌کردیم، در حالی که توان پرداخت هزینه یک قرص و دیالیز فرزندمان را هم نداشتیم.

پدر خانواده خاطرنشان کرد: اگر شرایط به این نحو پیش رود که در هر هفته چندین روز باید یک عضو خانواده را به شیراز منتقل کنم،دیگر توان پرداخت هزینه آنها را نداشته و منتظر هر اتفاقی هستم.

وی با تقدیر از همه افراد و نهادهایی که تا امروز دستشان را گرفته‌اند یادآور شد: در این شرایط سخت زندگی از همه کسانی که توانایی کمک کردن دارند،می‌خواهیم که جهت رضای خدا کمکی کنند، تا شاهد حادثه ناگوار برای خانواده‌ای نباشیم که علت آن مشکلات اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:؛ وقتی جهت تهیه گزارش و دیدار با این خانواده به روستای دولاب تلخ رفتیم، اشک‌ها و ناله‌های جانسوز مادر بیمار خانواده گواه بر این بود که این روزها درد بیماری خود و غم بیماری فرزندان چه سخت است.

دردآورتر از همه درخواست‌های دختر و پسر جوان خانواده از مردم برای کمک به پدرشان در این مهلکه جانکاه است، اینک این خانواده جهت درمان نیازمند توجه شما مردم و خیرین است.

مردم و همه کسانی که قصد کمک به این خانواده نیازمند را دارند، می توانند در تماس با شماره 09166717329 این خانواده مظلوم و درد کشیده را یاری کنند.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس