۲ هزار و ۲۳۶ فقره واقعه ازدواج در دفاتر رسمی به ثبت رسید این در حالی است که سال ۹۶ تعداد واقعه ازدواج ۲ هزار و ۲۲۷ فقره بود.

علی‌دوست یاریزاده امروز در نشست خبری با اشاره به وظایف اداره ثبت اسناد و املاک صدور اسنا مالکیت، ثبت شرکت‌ها و مؤسسات تجاری، تنظیم اسناد و اجرای اسناد رسمی را از مهمتین خدمات این اداره عنوان کرد.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک کهگیلویه گفت: سال گذشته ۴۰ هزار و ۲۹۸ فقره سند در دفاتر اسناد رسمی چهار شهرستان کهگیلویه، چرام،بهمئی و لنده به ثبت رسید که نسبت به سال ماقبل هشت درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه این اداره به چهار شهرستان خدمات ارائه می‌دهد، تعداد دفاتر اسناد رسمی در این شهرستان‌ها را ۱۶ مورد دانست و گفت: ۱۲دفتر ثبت ازدواج و ۹ دفتر طلاق خدمات مورد نظر را ارائه می‌دهد.

یاریزاده گفت: سال ۹۷ تعداد ۵۲۳ فقره پرونده اجرایی در اداره تشکیل شد که از این تعداد ۳۷۹ فقره مختومه شده است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل پرونده نسبت به سال ما قبل ۲۹ درصد افزایش داشت، افزود: رسیدگی به پرونده‌ها ۱۳۵ درصد نسبت به گذشته رشد داشته است.

این مسؤول همچنین از رشد ۹۹ درصدی در وصول معوقات بانکی خبر داد.

وی با اشاره به تعداد وقایع طلاق و ازدواج در چهار شهرستان تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۳۶ فقره واقعه ازدواج در دفاتر رسمی به ثبت رسید این در حالی است که سال ۹۶ تعداد واقعه ازدواج ۲ هزار و ۲۲۷ فقره بود.

یاریزاده از کاهش ۱۲٫۶ درصدی طلاق در سال ۹۷ خبر داد و گفت: سال ۹۷ تعداد ۵۴۶ فقره طلاق به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه ۸۹۴ فقره ملک با تقاضای مراجع قضایی، واحدهای اجرایی و سازمان امور مالیاتی بازداشت شد، افزود: ۹۲۴ فقره به دستور مراجع ذی‌صلاح رفع بازداشت شد.